Zafer Sızlanarak Kazanılmaz/ Haluk Tatar

En son güncellendiği tarih: May 4


Her insan doğar, yaşar ve ölür. Bu kaçınılmazdır. Yaşarken de birçok savaşım verir ama istediği ama istemediği. Kimisine hazırlıklı iken kimisi bir anda gerçekleşir. İşte böyle durumlarda deriz ya “Keşke kendimi yaşama karşı daha hazırlıklı ve dayanıklı duruma getirebilse(ydi)m.” diye, işte size bu konuda bulunmaz eşsiz bir eser: Türkiye topraklarına Elazığ’dan doğan güneş Haluk Tatar’ın kaleminden Zafer Sızlanarak Kazanılmaz – ZSK.


Haluk Tatar, 1979 yılında Anadolu’nun o sıcak kollarında gözünü açmış ve sonrasında o sıcaklığı da alarak İstanbul’a gelmiş Türkiye’nin son yıllardaki en verimli insanlarından birisi. Kendisinin bilgisizliğe, eğitimsizliğe, verimsizliğe karşı başlatmış olduğu savaşta her geçen gün erleri çoğalıyor güzel ülkemin her bir ilinden. İşin güzel yanı şehidi yok bu savaşın, hep kazananı var. Öte yandan kendisinin Youtube üzerinde “Video Eğitim” adlı bir de kanalı var ki, izleti çektiği konular hem ülkemizin hem de insanlığın kanayan yaralarına bir sağaltıcı görevi görüyor. Sıradan bir eğitimci ile kıyaslanamayacak güzellikte biri Haluk Hoca. Kendisi Makine Mühendisi olmakla birlikte eş sürede topluma örnek bir birey, eğitmen ve dünya insanıdır. Şu ana dek 4 mesleki 1 de kendi deyimiyle “Kişisel Gelişin / Kendine Gelişin” türündeki betiği var ki sizlere ondan söz etmek istiyorum.


ZSK’ı kişisel gelişim türlerinden ayıran en büyük özellik içeriği. 9 ana başlık altında toplam 147 konu bulunmakta ve dilerseniz baştan sona dek, dilerseniz de ilginizi çeken konu başlığını açıp okuyabileceğiniz bir tasarımı var. Bu da ona neden sağaltıcı dediğimi açıklıyor, çünkü bitirdikten sonra mutlaka birçok kez daha başvuracağınız ve nokta atışı ile aradığınızı bulup yaranızı iyileştirebileceksiniz. Üstelik son kullanma günü de yok. İçeriğinin türünü genel olarak tanımlarsak psikolojik-gelişim-eğitim diyebiliriz. Dili oldukça yalın, biçemi akıcı ve kendine özgü. Birçok okur gibi ben de şunu kolaylıkla söyleyebilirim ki okurken kesinlikle Haluk Hoca’nın sesini duyup kendisini karşınızda görüyorsunuz. Bunda Youtube’un etkisi büyük doğal olarak. Kendi iç sesinizle değil onun sesiyle okuyorsunuz. Öyle bir yan etkisi var.


ZSK bir amaç uğruna yazıldı: Seni öldürüp, Sen Versiyon 2.0’ı ortaya çıkarmak. Kısaca senV2. Sana yalan söyleyen, kandıran, yarı yolda bırakıp gerisin geri bildiği çöplüğe dönen, yeryüzüne gelen bir papatyadan ayrımı olmayan eski seni atomlarına ayırıp yeniden bir araya getirerek seni güncellemek için yazıldı. Böylece sen yaşama daha çok atılacak, elde ettiğin donanımlarla daha da ileri gidebilecek ve bu gezegene bir iz bırakabileceksin. İşte bu yüzden diğerlerinden bambaşka ZSK.

İçeriğine de biraz değinecek olursak, psikolojik kısımda seni sana kırdırıp sonrasında onartıyor.

Bunu da;


1) Önceki Sen

2) Korkuların

3) Çözmemiz Lazım

bölümleriyle yapıyor. Sonrasında ise eğitim bölümlerini sunuyor ve yeni sana yeni bir giysi giydiriyor. Sen buna süper kahraman giysisi de diyebilirsin. Buradaki bilgiler çok önemli çünkü malını sen korurken, bilgi seni koruyor. En büyük süper gücün bu olacak SenV2’de.

Bu gücü de senin üzerine;


1) Bunlar Lazım

2) Bilmek Lazım

3) Sözlü Dövüş Sanatı

bölümleriyle giydiriyor. Son kısımda ise seni kendini sürekli güncelleyen biri duruma getiriyor ve seni yaya takılan bir ok gibi geriye çekip fırlatıyor.

Bu fırlatmayı da;


1) Kendine Gelişme

2) Para-Kariyer

3) Yapılacaklar Listesi

4) Havalı Kelimeler Sözlüğü

bölümleriyle yaparak, seni, deyim yerindeyse yaşamaya güdümlü füze gibi yolluyor. Sonrası mı? Sonrası seni tutabilene aşk olsun. Eğer ki devinime geçersen, o istediğin yaşamla arana kimse giremeyecek.


İçeriğindeki bilgilere ek ZSK’ın kapak tasarımı bile bilgi içeriyor. Orada gördüğünüz yalnızca mor renk üzerine aslandan oluşmuyor. Onun araştırmasını da sizlere bırakıyorum. Mart 2019’da çıkan ZSK haftalarca en çok satanlarda kaldı ve süregelen durumda da öyle. En son 35. baskıda olduğunu da dipçe düşeyim.


Yazar olarak ise Haluk Tatar ilklere imza atmış durumda. Kısa bir araştırmadan sonra neler yaptığını öğrenebilirsiniz. Nasıl bilgisizlikle savaşan yazar olunur, umarım diğer yazarlar da görür ve uygular. İlkler unutulmaz hiçbir süre. Haluk Hoca da bu konuda bir ilk. Kendinize ve çevrenize yapacağınız en büyük iyiliklerden biri olacak Zafer Sızlanarak Kazanılmaz’ı okumak. Kendine değer veren, gerçekten yaşamak nedir bilmek isteyen, kendini aşmak, sıfırlamak, yeniden başlatmak için nereden başlayacağını bilmeyen herkese öneriyorum. SenV2 yazılımını kullanmaya doyamayacaksınız.

“Düşmekten korkma, kalkmamaya alışmaktan kork. İçine dön ve kendini yenile.”

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube