VİZYONDAKİLER 30 KASIM - 6 ARALIK

En son güncellendiği tarih: 26 Kas 2018
1- Borç

Vizyon tarihi: 30 Kasım 2018

Yönetmen: Vuslat Saraçoğlu

Oyuncular: Serdar Orçin, İpek Türktan, Rüçhan Çalışkur

Tür: Dram

Ülke: Türkiye

Konu: Tufan, karısı Mukaddes ve kızı Simge ile birlikte Eskişehir’de yaşayan bir adamdır. Tufan'ın hayatını idame ettirmek için çalıştığı yer ise küçük bir matbaadır. Her gün evden işe, işten eve giden bir adam olan Tufan'ın bu düzenli ve sıradan hayatı, bir gece yaşanan kriz sonucunda değişiverir. Ailenin yan dairede yalnız yaşayan komşuları Huriye aniden fenalaşır. Huriye'ye bakan doktor, Huriye’nin bir süreliğine bakılması gerektiğini, yoksa risk faktörlerinin mevcut olduğunu söyler. Fakat ona bakabilecek kimse yoktur. Tufan Huriye’yi ortada bırakmayı göze alamaz ve iyileşene kadar ona evinde bakmaya karar verir. Yaşadığı kimi korku ve kaygıların sonucunda Tufan’ın “iyilik” hali önemli sınavlardan geçecektir... 37. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü kazanan Vuslat Saraçoğlu imzalı Borç filminde, görüntü yönetmenliğini Meryem Yavuz, sanat yönetmenliğini Osman Özcan üstlenirken, kurgusunda ise Naim Kanat imzası bulunuyor.


2- Hedefim Sensin

Vizyon tarihi: 30 Kasım 2018

Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Oyuncular: Ata Demirer, Demet Akbağ, Gonca Vuslateri

Tür: Komedi

Ülke: Türkiye

Konu: Hedefim Sensin, çiğ köfte satarak geçimini sağlayan Zekeriya Taştan’ın hikayesini konu ediyor. Genç bir adam olan Zekeriya Taştan, İstanbul sokaklarında çiğ köfte satarak geçimini sağlar. Oldukça geveze bir adam olan Zekeriya’nın başına ne gelirse çenesinden gelir. Bir gün konuşmaması gereken bir yerde ve zamanda yine kendisini tutamaz. Ama bu sefer başına büyük bir dert alır ve İstanbul’u terk etmek zorunda kalır. Artık onun yeni yuvası ilk defa ayak bastığı Gökçeada olur. Burası Zekeriya’nın hayatı için adeta bir dönüm noktası olur. Gökçeada’ya gelmesi ile hayatı değişen sadece Zekeriya değildir. Onun gelişi ile birlikte Hafize’nin, Leyla’nın ve Yarım Hasan’ın hayatı da bambaşka bir hal alır. Yönetmen koltuğunda “Kocan Kadar Konuş”, “Görümce”, “Arif v 216” gibi filmlere imza atan Kıvanç Baruönü'nün oturduğu "Hedefim Sensin" adlı komedi türündeki filminin senaryosunu Demirer kaleme aldı.


3-Hindistan Eşkıyaları

Vizyon tarihi: 30 Kasım 2018 (2s 45dk)

Yönetmen: Vijay Krishna Acharya

Oyuncular: Amitabh Bachchan, Aamir Khan, Katrina Kaif

Tür: Aksiyon, Bollywood

Ülke: Hindistan

Konu: Hİndistan Eşkıyaları, Hint yarımadasının Hindutan ya da Hindostan olarak bilindiği 1795 yılından kurgusal bir tarih masalını seyircilerine taşıyor. Ünlü Hintli haydutların hikayesini anlatan film, hayduy grubunun, gittikçe genişleyen ve Hindistan'ın büyük bölümüne egemen olan İngiliz Doğu Hindistan ortaklığına karşı giriştiği mücadeleyi ele alıyor. Khudabaksh Azaad isimli bir haydutun liderliğindeki grup, Hindistan'ı İngilizlerden kurtarmak ve özgürlüğünü garantilemek adına zorlu bir mücadeleye atılıyor. Britanyalı bir komutan olan John Clive ise bu haberi aldığında harekete geçmeye karar veriyor ve sinsi bir plan kuruyor. Böylece komutan, Awadh'ın küçük çaplı bir haydutu olan Firangi Mallah'ı grubun içine sızması ve tehditi engellemesi için haydutların peşine salıyor. Ancak Firangi, bu süreçte kendini keşfettiği gibi ne yapmak istediğini de fark etmeye başlıyor... Filmin senaryosunda yönetmenin imzası bulunuyor.


4-Kötülük İçinde

Vizyon tarihi: 30 Kasım 2018 (1s 37dk)

Yönetmen: Scott Jeffrey

Oyuncular: Becca Hirani, Georgia Wood, Lucy Chappell

Tür: Korku

Ülke: İngiltere

Konu: Kötülük İçinde, şehir dışına dinlenmeye giden bir genç kızın bir rahip tarafından ziyaret edilmesinin ardından yaşadıklarını konu ediyor. Genç bir kadın olan Aesha, yaşadığı sıkıntılardan uzaklaşmak için farklı bir yere gitmeye karar verir. Huzurlu bir ortamda dinlenmek isteyen Aesha, geçmişte annesinin kaldığı şehir dışındaki izole yere doğru yola koyulur. Huzur bulmak için çıktığı bu yolculuk Aesha’nın hayatını alt üst eder. Eskiden annesinin gezdiği yerlere giden Aesha, akşam eve gittiğinde kötü bir sürprizle karşılaşır. Aesha, gece yarısı kapısına gelen bir rahibin ardından korkunç bir kabusun içerisine düşer. Gerçek bir olaydan uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Scott Jeffrey oturuyor. Jeffrey’in senaryosunu da kaleme aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Edward Lui’nin üstlendiği filmin müzikleri ise Lee Olivier-Hall’e ait.


5-Latte Igel und der magische Wasserstein

Vizyon tarihi: 30 Kasım 2018

Yönetmen: Nina Wels, Regina Welker

Oyuncular: Animasyon

Tür: Animasyon, Aile

Ülke: Almanya, Belçika

Konu: Latte Igel und der magische Wasserstein, yaşadıkları ormanı kuraklıktan kurtarmak için bir araya gelen bir kirpi ve düşmanı sincabın hikayesini konu ediyor.6- Örümcek Ağındaki Kız

Vizyon tarihi: 30 Kasım 2018 (1s 56dk)

Yönetmen: Fede Alvarez

Oyuncular: Claire Foy, Sverrir Gudnason, Sylvia Hoeks

Tür: Gerilim, Dram

Ülke: ABD

Konu: Birbirlerine tamamen zıt insanlar olsalar da doğruları ortaya çıkarmak için mücadele veren bilgisayar korsanı Lisbeth Salander ve gazeteci Mikael Blomkvist, bu kez kendilerini dev bir örümcek ağının ortasında bulur. Bu debelendikçe karmaşıklaşan örümcek ağı casuslar, siber suçlular ve yozlaşmış hükumet yetkilileriyle doludur...


7-Suçlu

Vizyon tarihi: 30 Kasım 2018 (1s 28dk)

Yönetmen: Gustav Möller

Oyuncular: Jakob Cedergren, Laura Bro, Morten Suurballe

Tür: Gerilim

Ülke: Danimarka

Konu: “The Guilty”, rütbesi masa başı işine indirilen polis memuru Asger Holm’e odaklanıyor. Acil durumlar için gelen telefonlara bakan Asger'i sıkıcı bir gün beklemektedir ancak kaçırıldığını söyleyen bir kadınla konuştuğunda her şey değişir. Panik halinde konuşan kadının bağlantısı birdenbire kopar. Polis istasyonuna tıkılı kalan Asger’in, başkalarını gözü ve kulağı olarak kullanması gerekecektir. Her geçen saniye zaman daralmakta ve olayın ciddiyeti artmaktadır.


8- The Hollow Child

Vizyon tarihi: 30 Kasım 2018 (1s 32dk)

Yönetmen: Jeremy Lutter

Oyuncular: Jessica McLeod, Hannah Cheramy, John Emmet Tracy

Tür: Korku, Gerilim

Ülke: Kanada

Konu: Genç bir kız olan Samantha hayatı boyunca birçok farklı koruyucu ailenin yanında kaldı. Küçük bir kasabada yaşayan yeni ailesine alışmaya çalışan Samantha bunun için elinden geleni yapar. Yeni kız kardeşi Olivia ile ilgilenmek zorunda olan Samantha, bunu yapmak yerine daha çok arkadaşları ile vakit geçirir. Bir gün arkadaşı ve Olivia ile birlikten okuldan dönen Samantha, Olivia’nın eve tek başına gitmesini ister. Samantha’nın sözünü dinleyen küçük kız, ormanda kaybolur. Ailesi polis ile birlikte günler boyunca her yerde Olivia’yı arasa da küçük kızın izine rastlayamazlar. Aradan geçen birkaç günün ardından ise beklenmedik bir şey olur. Olivia, hiçbir şey olmamış gibi eve geri döner. Kardeşinin kaybolmasından kendisini sorumlu tutan Samantha, onun evi geri dönmesine mutlu olur. Ancak kısa süre içerisinde Olivia’nın davranışlarında tuhaflık fark eder. Yaşanan olayları araştırmaya karar veren Samantha, yıllar boyu kasabayı kuşatan korkunç gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır. Jeremy Lutter’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Ben Rollo kaleme alıyor.


9- Yeşil Rehber

Vizyon tarihi: 30 Kasım 2018

Yönetmen: Peter Farrelly

Oyuncular: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

Tür: Dram, Biyografik

Ülke: ABD

Konu: Yeşil Rehber, ünlü bir piyanist ve konser turu kapsamında onun şoförü olarak çalışan Tony’nin hikayesini anlatıyor. Tony Lip, Bronx’taki bir İtalyan Amerikan mahallesinde yaşamaktadır. Ünlü Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley ise konser turu için hazırlanmaktadır. Ünlü müzisyen tur kapsamında Manhattan’dan güneye doğru birçok yere gidecektir. Kendisi ile şehir şehir gezecek bir şoför arayışında olan Shirley, bir süredir işsiz olan Tony’yi işe alır. Tony, yolculuk sırasında Afro-Amerikalılar için güvenli olan güzergahları kullanabilmek için “The Green Book” isimli kılavuzdan yardım alır. Dr Shirley ve Tony çıktıkları bu yolculukta ırkçılıkla, tehlikeyle ve beklenmedik nezaketle karşılaşır. İkili bu zorlu yolculuklarında farklılıklarını bir kenara bırakmak zorundadır. Akademi Ödülü adaylığı olan Viggo Mortensen ile Ay Işığı filmi ile Oscar’ı kazanan Mahershala Ali’nin başrolünü üstlendiği dram türündeki filmin yönetmen koltuğunda Peter Farrelly oturuyor. Senaryosunu yönetmen Farrelly, Brian Hayes Currie ve Nick Vallelonga’nın birlikte kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Linda Cardellini, Don Stark, David An, Sebastian Maniscalco gibi isimler yer alıyor.

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube