VİZYONDAKİ FİLMLER 21 ARALIKAşkın Algoritması

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018 (1s 44dk)

Yönetmen: Drake Doremus

Oyuncular: Ewan McGregor, Léa Seydoux, Christina Aguilera

Tür: Bilimkurgu, Dram

Ülke: Kanada, İngiltere

Konu: Film, devrim niteliğinde bir çalışma yapan iki meslektaşı konu alıyor. Romantik ilişkileri geliştirmek ve mükemmelleştirmek için bir teknoloji tasarlayan ikilinin çalışmaları ilerledikçe, keşifleri hayal edebileceklerinden çok daha derinleşiyor.


Ayı Kardeşler: Eyvah Ayılar Küçüldü!

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018 (1s 30dk)

Yönetmen: Leon Ding

Oyuncular: Bingjun Zhang, Zhang Wei, Xiao Tan

Tür: Animasyon

Ülke: Çin

Konu: Ayı Kardeşler: Eyvah Ayılar Küçüldü!, icat ettikleri cihazı denerken küçülen Ayı Kardeşler ve Oduncu Vik’in atıldığı maceraları konu ediyor. Ayı Kardeşler ve Oduncu Vik, müthiş bir icada imza atar. Küçültme cihazı icat eden ekip heyecanla icatlarını denemeye çalışır. Ancak denerken yaptıkları yanlışlık kendilerini küçültmelerine neden olur. Onlarca kat küçülen Ayı Kardeşler ve Oduncu Vik bir an önce eski hallerine gelmenin yolunu arar. Bir yandan orijinal boyutlarına dönmeye çalışan ekip bir yandan da ekosisteme zarar veren kirliliği durdurmaya çalışır. Bunun için minik halleri ile bilmedikleri bir dünyada yolculuğa çıkmaları gerekmektedir. Ekip, ekosisteme zarar veren kirliliği durdurup eski hallerine geri dönmeyi başarabilecekler midir?


Bekarlığa Feda

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018

Yönetmen: Ali Doğançay, Cem Sürücü

Oyuncular: Ali Burak Ceylan, Yağmur Ün, Ayşe Tunaboylu

Tür: Romantik, Komedi

Ülke: Türkiye

Konu: Bekarlığa Feda, kızının evlenmesini engellemeye çalışan bir babanın hikayesini konu ediyor. Yakın arkadaş olan Mete, Çağlar ve Burak arasında ilk evlenen Burak olur. Artık sıra Çağlar’a gelir. Deliler gibi sevdiği kız arkadaşı Gamze ile evlenmek isteyen Çağlar’ın önünde ise büyük bir engel vardır. Gamze’nin babası Timur, kızının Çağlar ile evlenmesini istemez. Timur, kızını Çağlar’dan ayırmak için türlü numaralar yapsa da onları ayırmayı başaramaz. Ama Timur pes etmemeye kararlıdır ve bu sefer büyük bir plan yapar. Kızının düğününden bir gün önce bekarlığa veda partisi organize eden Timur, burada Çağlar’ın başına büyük bir bela açmayı planlar. Timur bu sefer kızını Çağlar’dan ayırmayı başaracağını düşünür. Ancak beklenmeyen gelişince, plan bambaşka bir hale dönerek ortamda büyük bir karışıklığa neden olur. Komedi türündeki filmin senaryosunu da Ali Doğançay kaleme alıyor.


Bumblebee

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018 (1s 54dk)

Yönetmen: Travis Knight

Oyuncular: Hailee Steinfeld, John Cena, Jorge Lendeborg Jr.

Tür: Aksiyon, Macera, Aile, Bilimkurgu

Ülke: ABD

Konu: 1980'li yıllarda tek başına kalan Bumblebee henüz çok gençtir. Nereye gideceğini bilemeyen ve kimsesi olmayan sarı autobot Bumblebee 1987 yılında sürekli kaçmakta ve saklanmaktadır. Bu süreçte güvenli liman olarak sakin bir Kaliforniya sahil kasabasına sığınmıştır. Charlie ise 18 yaşına basmak üzere olan bir genç kızdır. Bir gün Bumblebee'yi harap halde keşfeder. Çalışma ihtimali olan bir külüstür gördüğünü zanneden genç kadın onu tamir etmek için kolları sıvar. Bumblebee'yi atölyesine götüren ve üzerinde çalışmaya başlayan Charlie, amacına ulaştığında ise bu arabanın sıradan bir "tosbağa" olmadığını keşfeder. Bumblebee ile arkadaşlık kuran Charlie, en yakın arkadaşına dönüşen autobotu peşindeki decepticonlardan koruyabilmek için onunla birlikte bir maceraya atılacaktır.


Garantili Ölüm (Yoksa Paran İade)

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018 (1s 30dk)

Yönetmen: Tom Edmunds

Oyuncular: Aneurin Barnard, Tom Wilkinson, Marion Bailey

Tür: Dram, Komedi

Ülke: İngiltere

Konu: Garantili Ölüm (Yoksa Paran İade), kendisini öldürmek için bir suikastçıyla anlaştığı sırada hayatının aşkını bulan genç bir adamın hikayesini konu ediyor. 27 yaşında olan William, hayatla bağı olmayan bir adamdır. Hayatına son vermek isteyen William bu yaşına kadar birçok intihar girişiminde bulunur. Fakat hiçbirinde de ölmeye başaramaz. Dokuzuncu intihar deneyiminde de başarılı olamayınca bir profesyonelden yardım almaya karar verir. 65 yaşında arkadaş canlısı bir adam olan Leslie ise usta bir tetikçidir. Aradığı adamı bulduğunu düşünen William, kendisini öldürmesi için Leslie’den yardım ister. Artık William’ın ölmesi için her şey hazırdır. Fakat tam da bu sırada beklenmedik bir şey olur ve genç adam hayallerinin kadını ile tanışır. Artık onun yaşaması için önemli bir nedeni vardır ve Leslie ile yaptığı anlaşmayı iptal etmek ister. Fakat Leslie’nin de suikastçılar birliği üyeliğini elinde tutabilmek için aylık kotasını doldurması gerekmektedir. İşler bir anda iki adam için de karmakarışık bir hal alır.


Görülmüştür

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018

Yönetmen: Serhat Karaaslan

Oyuncular: Berkay Ateş, Saadet Işıl Aksoy, İpek Türktan

Tür: Dram

Ülke: Türkiye, Almanya, Fransa

Konu: Görülmüştür, fotoğrafta gördüğü bir kadını takıntı haline getiren genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Zakir, İstanbul’da bir ceza evine memur olarak çalışan bir adamdır. Hayatını mahkumlar arasına geçiren Zakir, ceza evinde hükümlülere gelen mektupları okumakla görevlidir. Her gelen mektup önce Zakir’in kontrolünden geçer. Mektupta yazılanlar ceza evine protokolüne göre bir sorun teşkil etmediği taktirde sahibine ulaşabilir. Ceza evine postalanan mektupların kontrol edildiği bir gün, mektubun birinin içerisinde bulunan bir fotoğraf Zakir’in dikkatini çeker. Fotoğraf Selma adındaki genç ve güzel bir kadına aittir. Genç adam çok etkilendiği bu fotoğrafı çalmaya karar verir. Ancak bir süre sonra olay basit bir hırsızlık olarak kalmaz. Zakir, fotoğrafta gördüğü Selma’yı takıntı haline getirmiştir.


Hayatım Yalan

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018 (1s 44dk)

Yönetmen: Peter Segal

Oyuncular: Jennifer Lopez, Leah Remini, Vanessa Hudgens

Tür: Komedi, Romantik

Ülke: ABD

Konu: Güzel bir kadın olan Maya artık 40 yaşına gelmiştir. Büyük bir alışveriş merkezinde çalışmakta olan Maya, kariyer olarak pek de başarılı denecek bir geçmişe sahip değildir. Bu nedenle de Maya gerçekleştiremediği hayallerinin hüsranıyla boğuşmaktadır. 40 yaşına basmasıyla birlikte riskli bir karar alan Maya hayatını ve kendi potansiyelini yeniden keşfetmeye başlar. Bu süreçte Maya, önündeki tek engelin kendisi olduğunu fark eder ve yeni bir yaşam için hiçbir zaman geç olmadığına kanaat getirir. Kendine sıfırdan bir hayat hikayesi yaratan Maya, Madison Caddesinin elit zenginlerine zeki bir kadının neler başarabileceğini gösterecektir. Anlattığı geçmiş yalan olsa bile zeka Maya'nın içinden gelmektedir!


Kurtlar ve Çakallar

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018 (1s 47dk)

Yönetmen: Bilgehan Karaca

Oyuncular: Tayfun Sav, Özcan Varaylı, Ali Buhara Mete

Tür: Aksiyon

Ülke: Türkiye

Konu: Kurtlar ve Çakallar, 1980 yılında yaşanan ihtilalin ardından yaşananları konu alıyor. Filmde, Mamak Ceza evinde aynı hücreyi paylaşan devrimci gazeteci Yılmaz ile ülkücü Selçuk'un hikayesine odaklanılıyor. Senaryosunu Bektaş Topaloğlu, Kubilay Öz ve Bilgehan Karaca'nın üstlendiği filmin çekimleri Ankara'da gerçekleşti.


Ruh Çağırma Seansı

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018 (1s 35dk)

Yönetmen: Ben Demaree

Oyuncular: Dee Wallace, Tara Reid, Mischa Barton

Tür: Korku

Ülke: ABD

Konu: Samantha, kötü durumdaki annesine destek olmaya çalışan bir lisans öğrencisidir. Genç kız bu uğurda hazırladığı kitap projesi ile ilgili araştırma yapmak için karanlık geçmişe sahip bir eve gitmeyi planlar. Annesi, kızının eve gitmesine karşı çıksa da, Samantha arkadaşlarıyla birlikte gizemli eve gider. Başlarda her şey yolundadır. Fakat gece ruh tahtasıyla oyun oynamaya karar veren ekip, farkında olmadan şeytani bir varlığı eve çağırır. Samatha ve arkadaşları için kendilerine musallat olan varlıktan kurtulup hayatta kalmak adına bir mücadele başlamıştır...


Soğuk Savaş

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018 (1s 28dk)

Yönetmen: Pawel Pawlikowski

Oyuncular: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc

Tür: Dram, Romantik

Ülke: Polonya, İngiltere, Fransa

Konu: Soğuk Savaş, birbirinden tamamen farklı farklı karakterlere sahip bir kadın ve bir erkek arasındaki tutkulu ama imkansız bir aşkın öyküsünü anlatıyor. Zula ve Wiktor birbirinden tamamen farklı karakterlere sahip olan iki aşıktır. Her ne kadar birbirleriyle anlaşamayacak tipler olsalar da kader onların yollarını ayrılmayacak şekilde birbirine bağlar. Soğuk Savaş sırasında Polonya’dan Berlin’e, Yugoslavya’dan Paris’in gece kulüplerine uzanan filmde, siyasi görüş, karakter ve kaderin cilvesiyle savrulan Zula ve Wiktor’un tutkulu aşkı ele alınıyor. Romantik dram filmi Soğuk Savaş'ın yönetmenliğini Ida, Aşk Yazım ve Gizemli Kadın filmlerinin yönetmeni Pawel Pawlikowski üstleniyor. Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc ve Agata Kulesza gibi isimleri kadrosunda bulunduran film, 2018 Cannes Film Festivalinden En İyi Yönetmen ödülü ile döndü. San Sebastián ve Toronto gibi uluslararası film festivallerinden de adaylıklar kazanan yapım, Polonya Film Festivalinden ise 4 ödül birden kazanmayı başardı.


Sükut Evi

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018 (1s 38dk)

Yönetmen: Cafer Özgül

Oyuncular: Melih Selçuk, Ece Özdikici, Mehmet Özgür

Tür: Dram

Ülke: Türkiye

Konu: Sükut Evi, hayattan bunalan bir adamın kendisini yola vurması ile değişen yaşamını konu ediyor. Modern hayattan bunalan 30’lu yaşlardaki genç bir adam, çareyi yola koyulmakta bulur. Anadolu’ya doğru yola çıkan delikanlının amacı, rivayete göre ‘ruhların tamir edildiği’ bir mekanı bulmaktır. Günler süren arayışına rağmen bahsedilen mekan ile ilgili herhangi bir iz bulamaz. Bu süreçte yolu bir dergaha düşen delikanlının aradığı huzur burada da değildir. Sevgilisi geri dönmesi için baskı yapsa da o yoluna devam eder. Delikanlı, yol boyunca başına gelen türlü talihsiz olaylar sonucu kendisini zor bela bir köye atar. Fakat bir süre sonra köy delikanlının içinden çıkamayacağı bir girdap haline gelir. Yönetmenliğini ve senaristliğini Cafer Özgül’ün üstlendiği filmin görüntü yönetmenliğini Feza Çaldıran üstlendi.


Yanımda Kal

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018

Yönetmen: Mustafa Uğur Yağcıoğlu

Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Meriç Aral, Murat Aygen

Tür: Romantik

Ülke: Türkiye

Konu: Yanımda Kal, işkolik bir adam ile sokak şarkıcısı bir kızın hikayesini konu ediyor. Emir Kurt, genç bir iş adamıdır. İşçi sınıfı bir aileden gelen Emir’in hayatı çalışmakla geçer. Hayatındaki her şeyi geri plana atıp gece gündüz çalışarak sahip olduğu konuma ulaşır. Önemli bir yatırım bankasında çalışan Emir’in kendini sadece işe adaması onun insanlarla ilişki kurmakta zorlanmasına neden olur. Hayatı sadece işten ibaret olan Emir’in yaşamı Zeynep ile karşılaşması ile bambaşka bir hal alır. Zeynep, sokak şarkıcısı olan, neşe dolu genç bir kızdır. Bir tesadüf sonucu bir araya gelen Emir ve Zeynep kısa sürede birbirlerinin vazgeçilmezi haline gelir. Emir, Zeynep ile adeta hayata yeniden başlamıştır. Ancak çiftin bu mutluluğu Zeynep’in amansız bir hastalığa yakalanması ile yarım kalır. Filmin senaryosu "İlk Öpücük" filminin de senaryosuna imza atan Çağlar Yurt'a ait.


Zerk

Vizyon tarihi: 21 ARALIK 2018 (1s 50dk)

Yönetmen: Battal Karslıoğlu

Oyuncular: Ahu Sungur, Ergün Demir, Açelya Elmas

Tür: Gerilim

Ülke: Türkiye

Konu: Zerk, hayatını karartan kabuslardan kurtulmaya çalışan bir adamın yaşadıklarını konu ediyor. Fatma hemşirelik yapan genç bir kadındır. Kızının boğularak ölümü Fatma için büyük bir yıkım olur. Kendisini bir türlü toparlayamayan acılı kadın kızının ölümünü bir türlü kabullenemez. Gün geçtikçe akli dengesini yitirmeye başlayan genç kadın bir gün kızının uyuduğunu düşünerek onu mezarından çıkarıp evine getirir. Kızının yokluğu ile mücadele edemeyen Fatma gittikçe kötüleşir ve intihar eder. Yıllar öncesinde gerçekleşen bu olay uyku sorunları ile mücadele eden ve hafıza kaybı yaşayan bir adamın en büyük kabusu olur. Fakat adam, yıllar önce yaşanan bu olayları neden gördüğüne bir türlü anlam veremez. Gördüğü kabuslardan kurtulmanın yolunu arayan adam, en sonunda yaşanan olayları araştırmaya ve kendisi ile olan ilgisini bulmaya karar verir.Senarist ve yönetmenliğini Battal Karslıoğlu’nun yaptığı "Zerk" filminin görüntü yönetmenliğini İman Tahsin üstleniyor.

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube