UZAYLILAR ABD'ye mi çalışıyor?

En son güncellendiği tarih: May 9


Nuray Alşeker //


Bu bölgeye giren ölür...

Dünya’ya gelen uzaylıların tutulduğu yer, 51. Bölge

51. Bölge Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı ve Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamaya göre uçak yapımı ve düşman silahları inceleme, analiz etme olarak kullanılmakta olan yerdir. Gerçekten de 51. Bölge sadece bu kadardan mı ibaret?

Her şey 1947 yılında ABD'nin Roswell eyaletine düşen UFO ile başladı. Bu UFO’nun düşmesi ile ABD tarafından Işınlanma, gezegenler arası iletişim, zaman yolculuğu, savaş uçakları gibi çeşitli deneyler yapılmaya başladı.

Las Vegas’ın 153 km kuzeyinde olan 51. Bölge 76 km karedir. Bölge askeri yetkililer tarafından korunmaktadır. Sivillerin sınıra yaklaşmaları kesinlikle yasaktır. Yolun sınıra yaklaşıldığı her nokta da; Geçilmez! Askeri Bölgedir! Yasak Alan! Fotoğraf ve video çekmek yasaktır! levhalarıyla açıkça belirtilmiştir. Eğer uyarılara rağmen yaklaşmaya çalışırsanız önce yetkililer tarafından sorgulanırsınız ve para cezası uygulanır. Buna rağmen devam ederseniz yetkililerin vurma yetkisi bulunuyor. Uzaylıların 51. Bölgede bilim adamları ile iletişim de olduğu söylensede kimse neler yapıldığı ile alakalı net bir bilgiye sahip değil. ABD'li bilim adamı Boyd Bushman ölmeden önce kendini kamera ile kayıt altına almıştır. Kayıtta 51. Bölgede uzaylıları gördüğünü, fotoğraflarını çektiğini ve orada uzaylıların DNA'sı ile ilgili çalışmalar yapan bilim adamlarının olduğunu söylemiştir. Yapılan tespitlere göre varlıkların boyu genellikle 1 ila 1.50 m arasında değişiyor. Başları insan görünümü taşısa da bedenlerine kıyasla çok büyük kalıyor. Gözler büyük ve çukura kaçmış, normal insan gözünden çok daha geniş. Burunları göze çarpmayacak kadar belirsizdir. Sizce hakkında kitaplar yazılan, filmleri olan 51. Bölge'nin bu kadar ilgi odağı olmasının en önemli nedenleri aslında alınan olağanüstü güvenlik önlemleri ve bölgede yapılan çalışmaların gizli tutularak dünyaya merak salması olabilir mi?

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube