SENİ SEVİYORUM – Bir Boşanma Komedisi (Jag älskar dig)


Yönetmen: Johan Brisinger

Senaryo: Martina Haag, Johan Brisinger


Büyük bir aşkla yola çıkan Marianne ve Gustaf çifti 18 yılın sonunda rutinlerin içinde kaybolmuştur. Dostlarla yenen bir akşam yemeği sırasında Marianne (Christine Meltzer) evliliklerinde eski aşkın ve heyecanın kalmadığını fark eder ve ani bir kararla Gustaf’ı (Björn Kjellman) terk ederek arkadaşının yanına yerleşir. Onca yıldan sonra kopmak pek de kolay olmayacaktır. Çiftin ergenlik çağında iki çocuğu, boşanmalarını kabullenmeyen aileleri vardır. Üstelik on sekiz yıldan sonra yeniden özgür olmak mutlu bir düşünce olduğu kadar korkutucudur da.


Film, birlikte geçen zamanın ve harcanan emeğin üzerine, çocukların hatırı için evli kalmanın doğru olup olmadığını sorgularken, uzun ilişkiyi sonlandırmanın getirdiği problemleri de esprili bir dille önümüze koyuyor. Gustaf’ın bir türlü iki lafı bir araya getiremeyişi, Marianne’nin yeni insanlarla tanışmaktan çekinmesi, çiftin kızının serseri erkek arkadaşıyla diyalogları son derece komik. Yan karakterler de bir o kadar başarılı. Marianne’nin feminizmi karikatürleşme sınırında yaşayan arkadaşı Camilla, sanatı pornografiye kaçan gizemli Rodolfo, her yerde Gustaf’ın karşısına çıkan tıp öğrencisi bisikletli kurye Nita, oldukça akılda kalıcı roller. Gustaf ve Marianne kişisel problemlerini kimseye belli etmeden çözmeye çalışırken işler arapsaçına dönecek, beklenmedik sırlar ortaya dökülecektir.


Eşiniz ya da sevgilinizle baş başa sakin ve eğlenceli bir film izlemek istiyorsanız Seni Seviyorum uygun bir seçim olacaktır. Hem belki on sekiz yıl sonra nasıl olacağınıza dair iddiaya da girersiniz.

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube