MUAMMER MADEN / CEHENNEM KAPANI



Yerli yazarlarımızdan değerli Muammer Maden’in kalıcı olması kaçınılmaz akıcı, gerilim yüklü, bol devinimli, kovalamacalı ve korkulu yapıtı “Cehennem Kapanı”; okuyucuyu ilk sayfasından içine çekecek ve bırakmayacak türden. “Çıkış Yok” ile tanıdığımız Murat Başkomiser resmen toprağın bağrından yeniden doğdu. İçindeki yanardağ öylesine kızgındı ki, önüne çıkanı bakışlarıyla eritecek bir öfkesi var artık. Organ mafyasının kaçırdığı kız kardeşini bulmak için kızgın intikam yolunda yalın ayak yürüyen komiser, kendisine de artık güvenemiyordu, çünkü o bile neler yapabileceğini ya da sınırını ne denli zorlayacağını kestiremiyordu. Sevdiğiniz, canınızdan bir parçanız olan birini geri almak için yeryüzünün altını üstüne getirmeyi göze alabilir misiniz? Bu intikam yemini hem başkişimizi hem de okuyucuyu yakıyor. Herkes sizi ararken, siz onların burnunun ucuna girme yürekliliğini gösterebilir misiniz? Ölümüne, öldürmesine kurulu bir tuzak: Cehennem Kapanı ve çıkış yok.


Psikopat bir adam; çocuk, kadın, erkek kimseye acımadan kaçırıp büyük bir pazar olan organ kaçakçılığı imparatorluğunu yönetmektedir. Öyle ki, devletlerin ileri gelenleri dahi bunu bilmelerine rağmen hiçbir şey yapamıyorlar. Çünkü kolları öyle derindeki bu psikopatın! Her yere uzanıyor. Yamyam Komutan, Çinli işkenceci, manyak adamlar, canlı canlı karınlarından bebekleri alınan gebe kadınlar, organları çalınan çiftler, suçsuzlar, kimsesizler, yolcular ve dahası. Çektikleri acıları siz de duyumsayacaksınız. Okurken gözlerinizi kapatmak isteyeceksiniz.


Kişilerin içinde bulunduğu durumdaki duygularını da başarıyla aktaran yazar, okuyucuyu nasıl yerine çivileyeceğini iyi biliyor. Bitirdikten sonra etkisini sürdürecek ve tanımadığınız kişilerden de bilmediğiniz yerlere gitmekten de geri duracaksınız.

Gerilim-Korku türünde kalıcı betikler (kitaplar) bırakacak olan yazarımızın çok yönlü oluşu da bu güzel yapıtlarına yansımış durumda.


Betikle ve esen kalın.

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube