MUAMMER MADEN / ÇIKIŞ YOKAnkara'da yaşamın boz renkte olduğunu bir daha düşünmeyeceğiniz bir kurgu. Çünkü ortalık kan gölüne dönüyor. Sıradan bir yer ancak kalabalık: Terminal. Birçok kişi gelip gidiyor. Peki aralarından yitip gidenleri hiç duydunuz mu? Hayır. Çünkü terminalin her noktası ‘can alıcı’ olmasına rağmen gidenlerin çığlıklarını hiçbir çalışan ya da yolcular duymuyor, kimse onlardan kuşkulanmıyor ve yalnız değiller. Yalnız olanlar yalnızca ellerine düşen kişiler. Karanlık, acımasız ve gözü dönmüş kişilerin ellerindeler. Herkesin isteyerek geldiği ancak onların izni olmaksızın çıkılamayan bir yerdeler.


Böylesine bir derde bir aile nasıl düşer ve acılar çeker kan basıncımız yükselerek okuyoruz. Üstelik yaş sınırlamaları da yok. Çocuk ya da büyük... Yeter ki işlerini görsünler. Geçmişleri sorunlu olanları bir araya getiren çılgın bir adam: Doktor ve onun sadık yardımcısı. Yolları kesişen ve birbirini tanımayan bireyler bu kan gölünün ortasından yüzerek çıkabilecekler midir? Bu denli gözleri kara olabilir miydi kişilerin?


Kendinizi, beklenmedik güç durumlarda nasıl tepki vereceğinizi bilecek denli yeterince tanıyor musunuz? Okuduktan sonra bir daha düşüneceksiniz. Yerler ve olaylar arası geçiş çok hızlıydı. Soluk aldırmadı. Sonu ise beklenmedik yönde gelişip ters köşe yapıyor. Bu da ikincisi olan "Cehennem Kapanı"nı merakla okuyacağınız anlamına geliyor. Korku gerilim seviyorsanız öneririm. Oldukça akıcı bir anlatım, hızlı bir kovalamaca, gerilimli güzel bir kurgu siz değerli okuyucuları bekliyor.


Yazarın kalemi Türk yazınına iz bırakacak değerde. Okuyucusu bir sonraki yapıtını merakla bekliyor ki ben de onlardan biriyim. Okuyun, pişman olmayacaksınız.


Betikle ve esen kalın.

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube