“Minik Yürekler Okuyor”
(Yardım kampanyasına çağrı)


Biz insanlar aynı duygular üzerine kurulu bir düzeneğiz. Yaşadığımız dünyada hep daha iyisini istiyoruz, elimizdeki şeylerin değerini hiçbir zaman anlamıyoruz. Ne yazık ki bu hep böyle devam etti. Bazen ben merkezli olmaktan vazgeçip, kendimizi insanların yerine koymalıyız ki onları daha iyi anlayabilmek için çok güzel bir adım olur. Yalnızca kendini düşünen insanların gözü dönmüş, hep en iyisini isterler. Bu durum onlar için bir can sıkıntısı haline geliyor. Durmadan gereksiz yere para harcayan insanlar var ülkemizde, biraz düşünceli olsalar insanlık daha ileri gidebilir. Hiç düşündünüz mü uçsuz bucaksız, uzak kıyılarda yaşayan insanların ihtiyacı olduğunu? Onların ihtiyaçlarını karşılayabilecek tek kuruşları yok, bu durum onlar için üzücü, yaralayıcı ve onlar her şeye rağmen mutlular.


Peki ya sen? Sen mutlu olmayı, elindekilerle mutlu olmayı ne zaman öğreneceksin? Hep daha fazlasını istemekten ne zaman vazgeçeceksin? Aynı şekilde kendini kaybeden insanlar arasında, bilinçli bireyler de var. Bu bireyler arasında değilsen, sen de katılabilirsin. Unutma hiçbir zaman geç değildir, ne kadar erken dönersen zarardan kârdır. Şöyle bir gerçek var ki insanların çoğu kör olmuş, ışığını kaybetmiş. Bu yüzden ışığını bulan insanlar arasına katılmaya ne dersiniz? Işık sizi doğru yola götürecektir, yeter ki siz görmek isteyin, farkına varın.


Ülkemizin birçok yerinde köy okulları var, bu okullarda okuyan çocukların ihtiyaçları var. Sende onların kulağı, gözü ve sesi olmak ister misin? Eğer istersen benim gibi “minik yürekler okuyor”a yazıp destek olabilirsiniz. Bu sayede birçok insanın sesi olacağız. İşte o zaman gerçek mutluluğa kavuşmuş olacaksınız. Haydi durma, sen de katıl aramıza.


Editör: Demet Yener

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube