MASUMLARIN KATLİ ve ÇOCUK BAYRAMI

En son güncellendiği tarih: May 6


Az bir şey bu konuya hakimseniz birazdan okuyacaklarınızı sanıyorum ki tahmin edebilirsiniz ama eğer ki bilmiyorsanız bu sizi ziyadesiyle üzecektir. Saf, temiz, kirlenmemiş deyince akla gelen her zaman çocuklar olmuştur.Bu, tarihin her döneminde böyledir.Kimi zaman koca koca imparatorlukların başına geçmiş kimi zaman gelecek emanet edilmiş kimi zaman ise tanrıya kurban edilmiştir. Bir hükümdar yeni atandığı bir yerde gücünü göstermek istediğinde 10 yaş altında ne kadar çok çocuk varsa bunları öldürerek, esir alarak halka karşı "İşte ben bu kadar güçlüyüm ve sizin yeni efendiniz benim" der gibi katliamlara girişmiştir. Bu pek çok antik uygarlıkta böyle olmuştur. İster Mezopotamya ister uzak doğu ister Güney Amerika'da...Bu işin raconu böyledir. Eski Mısır uygarlığında firavunlar kendilerine itaatsizlik yapıldığında itaatsizlik yapan kişiyi, kişileri değil de onların çocuklarını hedef alır ve karınlarını deşerdi. Roma'da çocuk sahibi olmak, çocuk köle sahibi olmak kadar havalı değildi. Güney Amerika'da her sabah güneş doğsun diye 9 yaş altı çocuklar tapınaklarda boğazlanır ve kanı sunaklarda tanrıya ikram edilirdi. Düşündüğünüz gibi çocuk saf ve temizdi ve bu saflık ancak tanrılara armağan edilirdi. Peki kimdi bu tanrılar: Mısırda Sekmet - Savaş Tanrısı, Osiris - Yeraltı ve Ölüler Tanrısı, Atum - İmparatorluk Tanrısı (kaynak vikipedi) Çin'de Bixia Yuanjin, Dou-mu (Kaynak:dünyakadinleri) Amerika'da Popol Vuh'un emrettikleri. "Güneşe tapın, yıldırıma tapın, olmadı doğaya, ota böceğe tapın" geleneği. "Peki nasıl tapınayım?" "Bilmem saf,temiz bir şeyi boğazla ya da ne bileyim canlı canlı toprağa göm!" Akla ilk gelen kim tabi ki de bir çocuk.

Bazı kaynaklardan ve bulunan toplu mezarlardan elde edilen verilere göre; sırf bu iş için "Çocuk çiftlikleri" dahi vardı. Evet ! Tam da düşündüğünüz gibi tanrıya adak olarak sunulması için yetiştirilen ve sonra boğazlanmak üzere çocukları yetiştirmek için çiftlikler kurulmuştu.

Asya'da bazı aileler çocuklarının bir kısmını "Tanrıya vergi" maksadıyla bu çiftliklere bağışlıyorlardı. Sonra gelsin şenlik adı verdikleri katliam dolu günler. Peki ya dinler? “Babacığım, birkaç ricâm var. Yerine getirmeni istiyorum. Babacığım ellerimi bağla belki sana eziyet ederim. Yüzümü yere çevir belki yüzüme bakarsın da merhamet edersin." Bu sözler en sevimli çağında Hz. İsmail tarafından Hz. İbrahim'e kurban edilmeden önce söylenmişti. Hz. İsmail şanslıydı çünkü yere bir koç inmişti ve kurtulmuştu ya peki diğerleri ya ondan önceleri... Antik Mısırda firavunlar kendilerine layık eşler olarak ailelerinin en küçük çocuklarını seçmiştir. Hem ensest hem cinayet hem de tecavüz. Neden? Çünkü firavun da bir tanrıdır ve tanrılar böyle ister. Saf,temiz... Roma'da Saturnalia Bayramı' nda binlerce çocuk kanunların ve tanrıların emrettiği ölçüde pedofiliye maruz kalıp tecavüze uğramıştır. Neden? Çünkü TANRILAR BUYURMUŞTUR. Sonra yine aynı bayramın gelenekleri doğrultusunda kurban edilip etleri yenmiştir çünkü Tanrılar böyle istemiştir. Sonrasında Yahudi olan Romalılar kutup yıldızının en parlak olduğu bir gecede belki de deli bir kahinin dilinden dökülen bir lafı üzerine alınan Herodes elindeki gücü iki yıl boyunca Beytüllahm' de ne kadar çocuk varsa öldürerek kullanmıştır ve bunu inandığı tanrıya yalakalık olsun diye yapmıştır.Hem de kendi çocuğuna bile acımadan... Şimdi diyeceksiniz ki bunlar bayram mıydı evet isimleri çocuk bayramı, çocuk şenliği değildi elbet ama hedefte hep çocuklar vardı.

Peki ya sonra...Sonra ne oldu?

Mısır hanedanlığı, firavunları suçlarının bedelini genetik anomalliklerle ödediler. Roma korktuğu şeye bağımlı olarak ödedi. Mayalar asimile olup çözülerek ödedi... Bildiğim ve beni yanıltmayan şey, inancımın bana öğüdü "Hiç bir suç cezasız kalmaz" öyle ya da böyle ödersin. Onlar da suçlarının kefaretini bu şekilde ödedi. Neden? Çünkü çocuklarına acımadılar,onları yanlış eğittiler ve sonucunda yok oldular... ... Çocuk gelecektir, mirastır, hediyedir, emanettir, varoluşun temel yapı taşıdır, çocuk soyunun devamıdır. ... Çocuk her şeydir. ... Her şeyiniz bazen bir çocuk etmeye bilir ama bir çocuk tüm dünyaya bedeldir. Atamızın da dediği gibi "Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır."

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' nız hayırlı olsun!

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube