KİTAP İNCELEMELERİ - SIFIR GÜNÜ

En son güncellendiği tarih: May 6


Kitap Adı: Sıfır Günü

Yazar : Çağdaş Balıbey

Yayınevi : Hiç Yayınları


Andaman Adaları açıklarında düşen bir uçak yalnızca içindeki yolcu ve çalışanlarını değil, tüm insanlığı da yanında götürdü. Bir kişi dışında bunu kimse bilmiyordu. Henüz...


Çok günler sonra “İndo Virüsü” olarak anılacak, ancak ilk günden beri evrimleşerek insanların kıyametini yaklaştıran bir salgın baş göstermeye başlamıştı. Kötü bilgi tez yayılır, derler. Yıldırım gibi dünyanın gündemine düşen bilgi ve görüntüler pek de iç açıcı değildi. Bulaştığı herhangi bir canlıyı artık canlı sınıfına koymak olanaklı değil,sanki yaşamı tehdit etmek için şeytan tarafından yeryüzüne salınmış gibiydi. Ancak son insan da ölene dek yaşam ölüme karşı savaşını sürdürecekti.


Hızlı bir başlangıç ile başladığımız “Sıfır Günü”, aslında yeni bir milattı insanlık için. Bu kez ileriye değil, geriye doğru akıyordu süre. Az insan, az umut ve az süre... Sevdiklerinizi, insanlığı kurtarmak için geride bırakabilir misiniz? Hatta kendinizi bile. Dünya her türlü yardıma açık ve birlik içinde, hiç olmadığı denli hem de... Kıyamet bildiğiniz gibi gelmeyebilir. Gökküre kızıla boyanmaya başladı çoktan.

Korku/gerilim tarzındaki ve de keskin satırlarıyla okurun elinden bırakamayacağı bir serinin ilk betiği. Başkişilerin psikolojilerine dek inebileceğiniz ve gerçeklerle harmanlanmış bir kurgu... Akıcı, hızlı, sert ve ayrıntılı anlatımlarıyla bu kıyametin sonunu merak edeceksiniz. Yaşam sizden yana olsun.


Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

8 Mart 2014 : Malaysia Airlins e ait Boing 777 tipi yolcu uçağı 227 yolcu ve 12 mürettebatıyla kayboldu.

14 Şubat 2019: Endonaz’ya da görülen virüse bilim camiası  olarak duyurdu.

11 Temmuz 2019: Çin’in güney sahillerinde bulunan Guangdong, Guangxı, Fujıan, Zhejıang'da dirilen ölüler yaşayan insanlara saldırdığına ilişkin görüntüler internette sosyal ağda yayılmaya başladı. Çin Hükümeti ikinci Dünya savaşından sonra ilk defa Amerika Birleşik Devletlerinden yardım talebinde bulundu.

20 Temmuz 2020:  RUSYA/Kremlin yapmış olduğu açıklamada İndo Virüsüne karşı gelebilecek tüm yardımlara açık ve hazır olduğunu belirtti.

30 Eylül 2020: Berlin düştü.

17 Ocak 2021: Türk ordusu gerekli hazırlıkları yaptı ve uzun zamandan beri tartışma konusu olan ve Muhalefetin tüm karşı çıkmalarına rağmen Avrupa yakasından çekildi. Avrupa’yı Asya kıtalarını birbirine bağlayan tüm köprüler tutuldu. Her hangi bir yürüyen ölünün boğazlardan geçmesine müsaade edilmeyecek şekilde Köprülere beton bloklar yerleştirildi.
Editör: Burçin Kahraman


© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube