Küçük Mucizeler Dükkanı / Debbie Macomber

En son güncellendiği tarih: Nis 18


Birbirinden farklı yaşamları olan dört kadının birbirleri ile tanıştıktan sonra hayatlarındaki değişim anlatılmaktadır. Hayatın içinden dört güçlü kadın… Küçük mucizeler, büyük umutlar...Ve dostluğun iyileştirici gücüne dair sımsıcak bir hikâye…Bu kitapta mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız! Tüm dünyada en çok satanlar listesinde yer alan ve birçok dile çevrilen Debbie Macomber'ın Küçük Mucizeler Dükkânı kitabı kitapseverlere hayatın değerini bilmeleri gerektiğini çok güzel bir şekilde öğretiyor.Bir kitabın başarılı olabilmesinde ki en büyük sır okuyucuların her zaman kendi hayatlarından bir parçayı kitapta bulabilmeleridir. Küçük Mucizeler Dükkânı kitabında da insan kendinden bir şeyler buluyor.


*Lydia Hoffman 16 yaşında ilk kez kansere yakalanır, tedaviler ve babasının desteğiyle kanseri yener. Hastalığını atlattıktan sonra babasını kaybetmiştir. Ailesinden geriye annesi ve ablası kalmıştır. Lydia kanser olduğu için hep hastalığının tekrarlamasından korkar ve kimseyle arkadaş olmak, birinin kendisine bağlanmasını istemez. Lydia ablasını çok sever; ama anlaşamazlar. Çünkü ablası Lydia’nın dikkat çekmek için kanser olduğunu düşünür. 30 yaşında tekrar kansere yakalanan Lydia bu defa hastalığını yenemeyeceğini düşünür. Çünkü babasını vefat etmiştir. Annesi de hastalıklarla başa çıkmada hiç başarılı değildir. Lydia hasta olduğu zamanlarda hep örgü dükkânı açma hayali kurar ve babası da onu destekler. Bu defa babasının desteği olmayan Lydia kafasına koyar ve “Bir Yumak Mutluluk ” adında örgü dükkânını açar. Dükkânı çok işlek yerde değildir, Blossom sokağında yani dükkânın olduğu sokakta hep inşaat vardır gelen giden pek yoktur. Yumak siparişi veren Lydia dükkânın camına örgü kursu açacağı afişini asar. Lydia dükkânında haftada 2 kere örgü kursu verecektir. Dersi alacak olanlar Jacquline Donovan , Carol Girard , Alix Townsend’dir.


*Afişi gören Jacqueline Donovan dükkâna gelir ve kursa katılmak istediğini belirtir. Lydia kursa cuma günü başlayacaklarını belirtir. Jacqueline çok fazla gülümsemeyen zengin biridir. Eşiyle arasında sorunları vardır. Bir oğulları vardır o da annesinin hiç onaylamadığı bir kadınla evlenir. Bir de kız torunları olur. Jacqueline hep kızı olsun ister ama olmaz torunun kız olacağını öğrenince içten içe bir kıskançlık duyar. Jacqueline torununa battaniye örmek için kursa kaydolur.


*Kursun diğer üyesi Carol’dur. Carol ve eşi birbirini çok sever; fakat çok uğraşmalarına rağmen çocukları olmaz. Carol iki kardeştir. Bir abisi vardır. Bir gün abisinin sevgilisinden çocuğu olacağını; ama onların bu çocuğu istemediklerini öğrenir ve aklına bir fikir gelir o çocuğu alıp büyütmek ister. Bunu abisiyle paylaşır, fakat abisi çoktan çocuğu aldırdıklarını söyler. Carol bir kez daha yıkılır.


*Kursun üçüncü üyesi Alix Townsend’dir. Alix, Blossom Sokağı’nda bir film CDleri satan dükkânda çalışır. Sosyal hizmet görevinden kurtulmak için kursa yazılır. Alix ve Jacqueline birbirlerini hiç sevmezler. Kursta sürekli atışırlar. Her günü dolu dolu yaşamaya çalışan dört kadının hayatını anlatan bu roman okudukça zevk alınan güzel bir yapıt.


ALINTILAR:


+Şimdilik şükür edebileceğim çok şey var ve ben kendi iyiliğimi düşünerek onlara odaklanmayı seçiyorum.


+“Artık o eski tasasız kız değilim. Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü hayatın ne kadar değerli olduğunu öğrendim... Hiçbir şeyi, özellikle de hayatı hafife almaz oldum. Artık hiçbir günümü boşa geçirmiyorum. Çektiğim acıların karşılıklarının olduğunu öğrendim...”


+"Tanrı'nın neden bize yarınların neler getireceğini söylemediğini sormuştum. O da geleceği bilmemenin aslında bir lütuf olduğunu, neler yaşayacağımızı bilirsek hayatlarımızı ve mutluluklarımızı hak ettiğimize inanmayacağınız söylemişti. "Editör: Kemal Albayrak

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube