İSTANBUL KOŞUYOR, TÜRKİYE MARATONCULARI YETİŞİYOR

En son güncellendiği tarih: Nis 20


İstanbul Büyükşehir Belediyesi halkı spora teşvik etmek için Boğaz köprüsü gibi eski güzergahların yanında denize yakın merkezi güzide mekanların, Koşuyolu Bakırköy gibi şehir merkezlerinin yanı sıra Belgrat gibi doğanın da dahil olduğu parkurlarla etapları zenginleştirdi. Gündüz koşusunun yanına gece koşusunu da ekleyerek çalışan gündüz dahil olamayan ve gece dışarıda olmayı sevenlere de çağrıda bulundu.


10 km koşmanın gözünüzde büyüyeceğini düşünerek söylüyorum yanınıza alacağınız birkaç dost, adına koşabileceğiniz Lösev ya da başka kurumları da arkanıza alıp önünüzde koşan 80 yaşında ihtiyar delikanlıları gördüğünüzde en azından etabı bitirmek için kendinize özgüven ve gayret gelecektir. koşuda her tedbiri alan organizatörlerin desteğiyle acil durumlar için sağlık ekiplerini, koşu boyunca su ve enerji içeceklerini yanınızda bulacaksınız . Yarış sonunda ödülü kazanamasanız da madalyanızı ve ikram edilen yiyeceklerinizi alacak güzel bir hatırayla ayrılmış olacaksınız.


Koşuda üst düzey faydayı sağlayabilmek, vücudunuza çok iyi bakmanız ve bedeninizin güçlü, formda ve sağlıklı kalması için doğru besinleri almasıyla mümkündür. Koşu öncesinde iyi uyku, iyi yemek, yorgunluğu minimum düzeye indirir, böylece performansınızı sonuna kadar zorlayabilirsiniz. Antrenman yaptıktan sonra yeni besinler almak ise kaslarınızın onarılmasına yardım ederek yaralanmaları önler.


Koşunuzdan en iyi sonuçları alabilmeniz için hazırlık aşaması çok önemlidir. Yola çıkmadan önce; karbonhidrat, protein ve lif içeriği bakımından zengin gıdalar tercih edin; zira, bunlar kolaylıkla hazmedilir ve daha uzun süre hareket halinde kalmanızı sağlayacak sabit bir enerji akışı verir. yulaf lapası, kuruyemiş, meyveli içecekler ve tam tahıllı kızarmış ekmek sebzeli börekler verilebilir. Potasyum kan basıncınızı düzenlemeye yardımcı olur; muz gibi potasyum içeren gıdalar yanı sıra maden suyu mineral dengesini korumada yardımcı olur. mideyi yormayacak kişiyi rahatsız etmeyecek yiyecekler aşırı yememek koşucuların özgüvenini de korur.


Koştuktan sonra, bitkin düşen kaslarınızın iyileşmesine yardımcı olacak yiyecekler yemeniz önemlidir. Makarna ve esmer pirinç gibi tam tahıl karbonhidratları enerji veren, kas geliştiren ve dayanıklılık ile performansı arttıran yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Yumurta, tavuk ve kabuklu yemiş gibi protein bakımından zengin yiyecekler ile hem soğuk algınlığı ve öksürükle mücadele edebilirsiniz. Yıl boyu koşmaya devam etmenize yardımcı olacak, bağışıklığı destekleyen vitamin ve mineraller içeren bolca meyve yemeye kış çaylarını tüketmeye özen gösterin.GAZİ KOŞUSU KENT ETABI’nda 1.000 koşucu Mesafe : 6,3KM Kemerburgaz Kent Ormanı alanında yarışacak.

4. Etap BEBEK ETABI 8 ARALIK 2019’da gerçekleşecek.

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube