HANGİ BURÇ HANGİ KİTABI OKUMALI?

En son güncellendiği tarih: May 9


Merhaba sosyaledebiyat.com okurları. Yeni yılın ikinci ayında yepyeni bir liste hazırladım sizler için. Her zaman olduğu gibi burç özelliklerinizi baz alarak hazırladığım bu liste umarım ilginizi çekiyordur. Genel olarak kitap listelerinde, tavsiye ettiğim kitaplarla ilgili bilgiler paylaşmıyordum. Daha da ilginizi çeksin ve kitapla ilgili bilgileri araştırın istemistim. Bununla ilgili eleştiriler aldığım için bundan sonra ki yazılarımda en azından konuyla ilgili ufak tefek tüyolar vereceğim artık. Hepinize keyifli okumalar diliyorum.


KOÇ BURCU: Koç burcu kitapseverler, Cennetin Hırsız Melekleri isimli, Jerry Spinelli’nin kaleme aldığı, saf bir çingene çocuğunun gözünden İkinci Dünya Savaşının anlatıldığı kitap bu ay sizlere tavsiyemdir. Beğenerek okuyacağınızdan eminim. Keyifli okumalar diliyorum.


BOĞA BURCU: Samimiyet, özgürlük, eşitsizlik, öfke, ırkçılık... İnsanı mı anlatıyor yoksa yeni bir insan türü mü doğuyor? Ralph Ellison’un 1952 yılında yayınlanan romanı Görülmeyen adam bize sorgulamamız gereken değerleri hatırlatıyor. Keyifli okumalar diliyorum.


İKİZLER BURCU: Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü. Etger Keret’in kaleme aldığı, kara mizah tarzında yazılmış hikaye kitabıdır. Kitap bir kaç hikaye barındırdığı için spoiler vermemek adına bu kadar açıklamayı uygun gördüm. Keyifli okumalar.


YENGEÇ BURCU: Süper Iyi Günler ya da Christopher Boone’un Sıra Dışı Hayatı. Mark Haddon’un yazdığı otizmli bir çocuğun biyografisinin anlatıldığı kitap, farkındalık oluşturması açısından da önem taşıyan bir eser. Keyifli okumalar.

ASLAN BURCU: Sevgili Aslan burcu kitap severler, Yu Hua’nın Yaşamak adlı eseri bu ay ki tavsiyemdir. Kitap, adıyla zaten en büyük tüyoyu veriyor bize. Yaşama dair her şey var. Keyifli okumalar.


BAŞAK BURCU: Sevgili burçdaşlarım, Kazuo Ishiguro’nun yazdığı, Beni Asla Bırakma kitabı, kaderini kabullenmek mi? Kabuklarını kırmak mı? Sorularına cevap vermemizi istiyor. Keyifle okumanız dileğiyle.


TERAZİ BURCU: Anna Seghers’in kaleme aldığı, Transit kitabı 1937 yılında Nazi toplama kamplarından kaçanların verdiği mücadele anlatılıyor. Mültecilikle ilgili önemli bir kitaptır. Keyifli okumalar.


AKREP BURCU:”İnsanlığın” bitti dediğimiz yeri neresidir? Bence tam da burasıdır. Carol Lynch Williams' ın yazdığı Seçilmiş Kişi bu ayki tavsiyemdir.


YAY BURCU: Sevgili Yay burcu kitapseverler, bu ay biraz aykırı bir kişilikle tanıştıracağım sizi. Kitabın adı Alıklar Birliği, yazar John Kennedy. Keyifli okumalar.


OĞLAK BURCU: Beni nasıl hayal ederseniz, ben oyum diyen yazar eminim gönlünüzde taht kuracaktır. R.J.Palacio’nun yazdığı Mucize , yüzünde 27 adet ameliyat izi bulunan bir çocuğun duygu yüklü romanıdır. Keyifli okumalar.


KOVA BURCU: Yevgeni İvanoviç’in kaleme aldığı, bilim kurgu romanı Biz, bu ay ki tavsiyemdir. Kitap kapağından bir bölüm “ Herkesin numaralarla adlandırıldığı ve her an dinlenip gözetlendiği bir ülkede, Tek Devlet’in komşu gezegenlere yayılmak için yaptırdığı uzay gemisinin çalışmalarına katılan bir mühendis günlük tutmaktadır. Herkesin devlete yararlı ve iyi olmasının övgüsüyle başlayan günlük, yavaş yavaş mühendisin devletin başındaki İyilikçi’nin matematiksel, kusursuz düzeninin sorgulanmasına dönüşür” Keyifli okumalar.


BALIK BURCU: Sevgili Balık burcu okurlar, bu ay size tavsiye edeceğim kitap Hint Kültürünü, İngilizlerden kazanılan bağımsızlıķ ve geleneklere ters olan bir aşk öyküsü nü anlatan Küçük Şeylerin Tanrısı’dır. Arundhati Roy’un kaleminden. Keyifli okumalar.


Editör: Kemal Albayrak

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube