HANGİ BURÇ HANGİ KİTABI OKUMALI?

En son güncellendiği tarih: Nis 23


Merhaba sevgili kitapseverler, öncelikle hepinize Hayırlı Bayramlar diliyorum.


Ağustos Ayı için hazırladığım kitap listesini keyifle okursunuz umarım.


KOÇ BURCU: Merhaba Koç Burcu kitapseverler, Halide Edip Adıvar’ın kaleme aldığı ‘’Yolpalas Cinayeti’’ adlı kitabı tavsiyemdir. Keyifle okumanız dileğiyle.


BOĞA BURCU: Merhaba Boğa Burcu kitapseverler, Stefan Zweig’ten ‘’Merhamet’’ kitabı bu ay ki tavsiyemdir. Beğenerek okuyacağınızdan hiç şüphem yok. Keyifli okumalar diliyorum.


İKİZLER BURCU: Merhaba İkizler Burcu kitapseverler, bu ay sizlere A. Ali Ural’ın deneme-inceleme türünde yazdığı ‘’Makyaj Yapan Ölüler’’ kitabı tavsiyemdir. Beğenmeniz dileğiyle…


YENGEÇ BURCU: Yengeç Burcu kitapseverlere Kerim Kuvvetli’nin kaleme aldığı araştırma-inceleme türündeki ‘’Anadolu’nun Sırları’’ adlı kitabı tavsiyemdir. Keyifle okumanız dileğiyle.


ASLAN BURCU: Arka kapağında ‘’ Bir ülkeyi ve insanlarını, onların üç yüz elli yıllık tarihine tanıklık eden bir köprünün dilinden anlatan olağanüstü bir roman.’’ Diye yazılmış. Ben keyifle okudum, İvo Andriç’in kaleme aldığı ‘’Drina Köprüsü’’ bu ay ki tavsiyemdir. Beğenerek okumanız dileğiyle.


BAŞAK BURCU: ‘’Bu kitap, dünyada garip kalmış ve aslolan yuvayı hasretle arayan herkesin en yalın hikâyesidir’’ mümine Yıldız’dan ‘’Deli Anne’den İnce Hayat’’ kitabı tavsiyemdir. Keyifli okumalar.


TERAZİ BURCU: Tezer Özlü (Türk Edebiyatının gamlı prensesi)’ün kaleme aldığı ‘’Yaşamın Ucuna Yolculuk’’ kitabı tavsiyemdir. Keyifli okumalar diliyorum…


AKREP BURCU: Merhaba Akrep Burcu kitapseverler, Mario Levi’den ‘’Madam Floridis Dönmeyebilir’’ kitabı tavsiyemdir. Keyifli okumalar diliyorum.


YAY BURCU: Arka kapağında ‘’Bu kitap kayıp kızların hikâyesi… Onlara ulaşma isteğimin yazıya dökülmüş hali. Ve onlar bir bağdaki yaban armudu gibi sızlıyor içimin rüzgârlarında.’’ Yazıyordu. O kızlar bizim kızlarımızdı, sizi de derinden etkileyeceğine eminim. Nejla Arslan’dan ‘’Hanımeli ve Körebe’’ tavsiyemdir. Beğenerek okursunuz umarım.


OĞLAK BURCU: Merhaba Oğlak Burcu kitapseverler, bu ay sizlere Asalet Salgınoğlu’nun kaleme aldığı ‘’İpek Sokağı’’ kitabı tavsiyemdir. Keyifli okumalar diliyorum.


KOVA BURCU: ‘’Aşk Gibi Aydınlık, Ölüm Gibi Karanlık’’ Mehmed Uzun’un en sevilen romanlarından. Bu ay Kova Burcu kitapseverlere tavsiyemdir. Keyifli okumalar diliyorum.


BALIK BURCU: ‘’Ölüm varken, daha ciddi bir meseleden söz edilemezdi şu hayatta’’ Yelda Kırçuval’ın kaleme aldığı ‘’İnsanı İnsan Acıtır’’ kitabı tavsiyemdir. Keyifli okumalar diliyorum.


Editör: Kemal Albayrak

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube