Gülnihal Demir - Röportaj

En son güncellendiği tarih: May 9


Çağrı Arik //

Editör : Kemal Albayrak


Mandıra Filozofunun Annesi, Gülnihal DEMİR ve Oyuncu Yazar Halil ÜLKER ile buluştuk. Samimi bir sohbet ortamında sorularımızı sosyaledebiyat dergisinin okurları için cevapladılar.


Ç.A:Her şeyden önce bu yoğun iş temposunda bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.


G.D: Öncelikle böyle bir dergi çıkartıp beni konuk ettiğiniz için ben teşekkür ederim.


Ç.A:Emekli bankacısınız, tüm hikâye yine Muğlalı yönetmen Yüksel Aksu’nun çektiği Emrah’ın başrolünü oynadığı dizi filmi Büyük Yalan İle başladı. Bu dizide bizleri ağlattınız ve akabinde de aralıksız güldürmeye devam ediyorsunuz. Bu şöhret serüveni nasıl gelişti?


G.D: Ben o diziye figüran olarak gittim. Ağıt yaktım. O anda yeni kaybettiğim annemi düşündüm. Göz yaşartıcı kullanmadım. Hem ben ağladım hem de herkesi ağlattım. Oyunculuğa adım atışım bu şekilde oldu. Sonra Yüksel Aksu Dondurmam Gaymak filmi için rol teklifinde bulununca severek kabul ettim. Hikâyenin gerisini tüm Türkiye biliyor zaten.


Ç.A:Ağıt demişken sesinizin de güzel olduğunuzu biliyoruz. Çocuklar Duymasın dizisinde söylediğiniz “Bir öküze sevdalandım” adlı parça paylaşım sitelerinde tıklanma rekoru kırdı.


G.D: Esas itibariyle benim hayalimde ses sanatçılığı vardı. Sesim güzel ve kulağımda iyiydi. Lise bitince konservatuarı da kazandım ama babam göndermedi. Kısmet bugüneymiş.


Ç.A:Peki rol aldığınız projelerin ilgi görmesinin sebebini neye bağlıyorsunuz?


G.D: Oyucu kadrosu, yapımcı ve proje ekibinin iyi oluşu. Benimde doğal ve mütevazı oluşum.


Ç.A:Filmler, diziler, kamu spotları hepsi birbirinden başarılı yapımlar. Açıkcası ben saymaya başlasam liste eksik kalacak gibi. Bugüne kadar yer aldığınız yapımların sayısı kaç oldu?


G.D:16 film,13 dizi,7 reklam,8 kamu spotu ve 30 üzerinde de canlı yayına katılmışlığım var.


Ç.A:Şöhret hayatınızda herhangi bir değişiklik yaptı mı?


G.D: Hayatımdaki tek değişiklik yılda İstanbul’a 100 – 150 sefer yapmam ve hosteslerle, pilotlarla ahbap arkadaş olmam. Evimde basma eteğim ve yemenimle yemeğimi yaparak mütevazı bir hayat sürüyorum.


Ç.A:Bunun yanında Adile Naşit’in mirasını yad edip, çocuklara masal anlatıyorsunuz. Adile naşit’in masallarıyla büyümüş birisi olarak Umarım bu masal kültürünü TRT çatısı altında gerçekleştirmeye devam edersiniz?


G.D: Bu çok önemli bir proje. Milli eğitim Bakanlığı’nın ‘Değerler Eğitimi’ kapsamında okullarda gösterimine izin verilen tek çocuk tiyatro oyunu. Öğrencileri Arkadaşım ben geldim oyunu ile teknoloji bağımlılığından uzak tutmaya yönelik mesajlar veriyoruz. Kendi masal kültürümüzü yaşatırken rahmetli Adile Naşit’in misyonunu devam ettiriyorum.


Ç.A:Son olarak sosyaledebiyat dergisi okurlarına bir mesajınız var mı?


G.D: Derginiz çok güzel olmuş. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Birbirinden güzel konuları var. Herkesin bu edebiyat dergisini okumasını tavsiye ediyorum.

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube