FIRTINA ANI

En son güncellendiği tarih: Nis 25Özgün Adı: Mirage - Durante La Tormenta (Fırtına Anı)

Yönetmen: Oriol Paulo

Senaryo: Oriol Paulo

Dil: İspanyolca

Tür: Bilimkurgu, Dram, Polisiye, Gizem

Yıl: 30.11.2018


Uzay-zamandaki bir sorun nedeniyle 25 yıl öncesini bugüne bağlayan bir solucan deliği açılır ve Vera Roy (Adriana Ugarte) bir çocuğun yaşamını kurtarır. Ancak geçmişe etki etmesi bugünkü yaşamını da etkiler ve bu hiç de istemediği bir biçimde olur. 72 saat boyunca süren fırtınada, 9 Kasım 1989 yılında yaşamakta olan Nico, kendi evinde gitar çalarken yan komşusundan gelen sesler üzerine merakına yeni düşer ve evden çıkar. Günümüzde ise Vera, yeni evine taşınmış, kocası (Âlvaro Morte) ve kızıyla birlikte yaşamaktadır. Evlerini yerleştirirken eskilerden kalanları temizlemeye başlarlar ve bulduklarını incelerlerken, o günde 1989 yılındaki fırtınanın benzeri yaşanmaktadır. Süre ilerledikçe işler karmaşık bir durum alır ve Vera yapmaması gereken bir eylemde bulunur. Kendine geldiğinde ise artık eski yaşamı yoktur ve kendini yitirmenin eşiğine gelir. Kızı Gloria’yı bir türlü bulamayan Vera, tanıdığı herkese kızını sorar. Ya da tanıdığını sandığı mı demeliyim? Gitgide artan hızıyla sizi de sürükleyecek bir film olan “Fırtına Anı”, bir daha izleyeceğiniz filmler arasına girecek.


Bilimkurgu temelli başlayan öykü bambaşka bir şekle bürünüyor izlerken. Geçmiş ve gelecekte geçen film, oldukça başarılı bir oyunculukla da pekişmiş durumda. Duygu aktarımı oldukça başarılı. Eğer ki Hollywood tarzı filmlerden sıkıldıysanız artık İspanyol filmlerine başlamanızı güçlü bir şekilde öneriyorum.


Oriol Paulo, gerçekten İspanyol filmleri içerisinde başarılı bir yere iye(sahip). Hem yönetip hem yazdığı bu filmi izledikten sonra film zevkiniz bir üst seviyeye taşınacak. Kesinlikle pişman olmayacaksınız. Özellikle iç içe geçen kurgusu ile beyninizi zorlayacak.Editör: Burçin Kahraman

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube