"EDEBİYAT DÜNYASI YILBAŞI İÇİN NELER DİLEDİ?"

En son güncellendiği tarih: Nis 18Sinan Akyüz ( gazeteci ve yazar): "Yeni yılın hepimize sağlık, huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum. Ayrıca bol kitaplı ve bol okurlu bir yıl olur inşallah. Unutmayalım ki insan okudukça demlenir, demlendikçe de dünyayı güzelleştirir."
Osman Balcıgil (gazeteci, yazar ve televizyoncu):  "DEĞERLİ SOSYAL EDEBİYAT DERGİSİ OKURLARI, Yeni bir yıla girmek üzereyiz. “Yenilik” bir sürü biçimde de okunur: Yeni iyidir, umut verir, heyecanlandırır… Canınızı sıkmak gibi olmasın ama işin içine “zaman” boyutu girince “eskinin devamı”dır. Yeni bir gömlek yenidir. Yeni bir yılsa, eskinin bittiği yerden ve otomatik olarak başlar. Tabii ki SİZE ÇOK İYİ BİR YIL DİLERİM. Her şey gönlünüzce olacak olsaydı, ne iyi olurdu. Ne çok sevinirdim sizler için. Bir başka deyişle, olsaydı, dükkan sizindi. Ama ülkemiz derin bir kırılmadan, nereye gideceği çok da kestirilemeyecek “BERBAT BİR SÜREÇ”ten geçiyor. Dileğim, akıl yolunu mümkün olan en kısa zamanda bulup, bu saçma, manasız, hiç de iyi olmayan gidişe bir son veririz. Biliyorum, bu sözlerimle size YENİ YIL UMUTLARI vermedim. Veremedim. Üzgünüm. Arada bir bana “Nasılsın?” diye sorulduğunda “İyiyim, sağlığım yerinde, ailemle ilgili bir problemim yok ama” diyorum ve boğazıma bir şey düğümleniyor, devam edemiyorum. Buradan kendim için “BOĞAZIMDAKİ DÜĞÜMLENMENİN AZALDIĞI BİR YIL” diliyorum. Sizler için de umarım ve dilerim HER ŞEY ÇOK İYİ OLSUN. Bu vesileyle, hepinizi en içten, dostane duygularla kucaklıyorum. Kendinize çok iyi bakın lütfen. SEVGİLER."


Mirza Tazegül (yazar): “ Akar yıllar, her yeni yıl başka bir yılı çeker ve hızla tüketir. Bir yılın bitişine üzülmek yerine yeni bir yılı kutlayarak karşılamak daha mantıklı bir bakış tarzı. Bize sunduğu iyi kötü her şeye rağmen bir yılı yaşayıp geride bıraktık. Malum yeni bir yıla başlayacağız. Başlayacağımız bu 2020 yılının tüm insanlığa mutluluk yaşatmasını diliyorum. Bizlerin dışında gelişen olayların da güzel olmasını temenni ediyorum. "


Ali Bayram (Polisiye Yazar): "Sosyal Edebiyat Dergisinin bu zamana kadar Edebiyata katkısını gözardı etmemek lazım. 2020 yılında Edebiyat ile Edebiyat Dergisiyle yeni bir yıl, daha yaşanılır günler dilerim."


Gençosman Denizci ( Polisiye yazar, Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi): " Başta, güzide dergimiz Sosyal Edebiyatın değerli okurlarının olmak üzere tüm kitapseverlerin yeni yılını tebrik ederim… * Kadına, çocuğa, hayvana şiddetin, istismarın, tecavüzün, öldürmenin olmadığı bir 2020 istiyorum. * Kitapların, dünyaya açılan en anlamlı pencere olduğunun bilincine varıldığı yeni bir yıl istiyorum. * Ülkemizde bir yılda binde birler, ikiler seviyesinde seyreden, düzenli kitap okuma oranının, bazı ülkelerdeki gibi yüzde onlar, yirmiler seviyesine çıkmasına mihenk taşı olacak genç bir yıl istiyorum. * Evet, farkındayım, çok şey istiyorum ama yine de 2020 yılı bizlere ve tüm insanlığa umut ışığı olsun, hayırlı olsun. Kalın sağlıcakla, sevgili dostlar."


Sinan Turanlı ( Yazar):  "Yeni yıldan, kaybedilmeden değerleri anlaşılmayan değerlerimizin, kıymetlerinin bilinmesini diliyorum. Az keşkeli , bol iyilikli bir yıl olsun..."


Ramazan Sevgili (Yazar): " Merhaba sevgili sosyaledebiyat.com okuyucuları. Koskoca 2019 yılı devirip 21. asrın ilk çeyreğine adım atarken okuyucuyu ilga edecek payelerle ünlenenlerin yılı olarak geçti. Diplere ünsüzler ise payesine sıfırları ganimet bilip hallerine şükretmekle avuç ovuşturdular maalesef. Yıllardan beri kalem emekçilerin kaderi bu  bilinen iç dinginliği. Okuyucu kitlesi ünlenenler den yana tavır alırken biçare avuç oğuşturanlar, ünsüzler idi, benim gibiler. Önümüzdeki yıl için mesajım aslında yayın evlerine sitem etmek istiyorum. Elim de  iki dosyam var  ve yine iki dosyamda roman çalışmam daha var. Velakin bastıracak param olmadığından yayınlatamıyorum. Yeni yıl 2020 yayın evlerinin insaflı olmalarını dilerken, yazarların ve çok okuyan sevgili kitap sevenlerin yeni yılını kutlarım."  


Nermin Güday Kaçar ( Gazeteci, yazar): "Yeni yıl ülkeme ve vatandaşlarımıza sağlık,barış,mutluluk ve anlayış getirsin. Bu vesileyle de tüm sanat sevenlerin yeni yılını kutlarım."


Duygu Songül Kahraman (Yazar): "2020 yılının ilk başta sağlıklı şekilde insani değerler olarak farkındalığımızı yaşayabileceğimiz, vicdanlarda, sonsuz sevgi de buluşabileceğimiz bir yıl olmasına kendim ve tüm canlılar adına niyet ediyorum. Avni  (kanser) ve bir çok rahatsızlığın kalıcı tedavisinin bulunmasına niyet ediyorum. Kendi adıma ise; okurlarıma ulaşmamı sağlayacak misyonu olan  kitaplarımın çıkmasına niyet ediyorum. Barış, sevgi, huzur, mutluluk dileklerimle. Sevgiyle. "


Mahmut Hasanoğlu (Gazeteci, şair, yazar):  " Özgürlüğün baş tacı edildiği,  masumların, kadınların çocukların öldürülmediği, sevgi ve barış içinde mutlu bir dünya için, hepimizin okumanın kölesi olması dileğiyle..." 


İsmail Alaca (MEB'de şef ve yazar):  "Çocukların, insanların ve hayvanların ölmediği herkesin Mutlu olduğu bir yeni yıl diliyorum."


Şeyda Aksel (Yazar):  "2020 yılının herkese sağlık, mutluluk, barış ve sınırsız sevgi getirmesini diliyorum. İnsanların birbirlerine saygı duyduğu, kadına ve çocuğa istismar ve şiddetin en aza indiği yıl olsun. Dört yapraklı yoncam hepinize şans getirsin bu yıl. Sevgimiz ve sevdiklerimiz eksilmesin.        Herkese mutlu yıllar..." 


Erhan Tulay (Yazar):  "Gözyaşının dökülmediği, çocukların ağlamadığı, annelerin üzülmediği, babaların kırılmadığı, şiddetin son bulduğu mutlu; huzurlu bir sene, dilerim."


Ali Yılmaz (Turizm mezunu, Yeminli Tercüman, Yazar):  "Heyecan ve umutla karşıladığımız koca bir yılı daha geride bıraktığımız şu günlerde benliğimizi yepyeni bir yılın heyecanı sardı. Gelecek yeni yılın tüm insanlığa sağlık, mutluluk ve beraberinde barış getirmesini temenni ediyorum. Sosyal Edebiyat Dergisi ailesi ve okurlarına kitaplar ışığında başarılı, mutlu ve huzurlu nice seneler diliyorum. "Side May ( Yazar):  "Milletimizin yeni yılını kutlarken 2020 bizlere sağlık ve huzur getirmesini istiyorum. Ülkemizin genleri 2020 yılı ile birlikte okur yazar, meraklı ve yaratıcı gençlerin yetişmesinde hız kazanmasını canı yürekten diliyorum. 2020 Türkiye'nin ve milletimin yılı olsun..."


Ertuğrul Erdoğan (Yazar):  " Yeni bir yıl, insanın doğuşu gibidir. Veya hevesle alınan bir kitabın ilk sayfalarıdır. Bu sayfalarda umut vardır, sevinç vardır, beklenti vardır… Beklenti; hep mutluluktur, iyiliktir, güzelliktir. Saat 24’de bütün insanlık, içinden iyi dilekler tutar. Yeni bir yılın ilk saniyelerinde, geçen yılın o kötü izlerini hemen unutmak isteriz. Gece boyu eğlencenin ardından sabah uyandığımızda içimizde bir farklılık oluşur. Kötülükler bir sihirli değnekle gece bir anda def edilmiştir. Şapkadaki gülümseyen tavşan farklı çıkmıştır insanlığa… Dışarı çıkarız. İnsanlık hala uykusundadır. Birazdan onlar da uyanacak ve yaşama “Merhaba” diyeceklerdir. Bir gazete alıp, ilk baktığı, piyangonun numaraları olacaktır. Diğer sayfalara şöyle bir göz gezdirecekler. Yine şuna buna zam haberleri canını sıkacak. Belki de üçüncü sayfanın olaylarını o gün için es geçecekler. Zaten muhabirler de eğlencelerindeydi… Bir iki olay dışında, siyasilerin umut dağıtan yeni yıl dileklerini okuyacaklar. Çevrelerine bakacaklar, bir anda her şeyin değiştiğini zannedecekler. Çünkü kalbi öyle istemektedir ve gözleri öyle görmeyi arzulamaktadır. Ve günler geçtikçe, yine kadın cinayetleri, yine işsizler, yine savaşlarla dünyanın sorunları bir bir insanlığın önüne serilmeye başlayacaktır. Siyasiler yine yalanlarını gözlerimizin içine baka baka söyleyecekler. İsraf almış başını gidecek. Kandıran kandırana, hak yiyen yiyene, hukuksuzluk devam edip gidecek. Ta ki, bundan sonraki yeni yılın son saniyelerine kadar…  Yeni yılda, umutlarınızın gerçekleşmesi dileğimle; huzurlu ve barış dolu bir yıl diliyorum. Sevgilerimle, "


Mehmet Tuna (Öğretmen, Yazar): "Kalbinizin eski köy evlerindeki kuzine yanı gibi sıcacık, düşlerinizin harman yerindeki buğday tanelerinden fazla, üzüntülerinizin ağustos güneşi altındaki bir kar tanesi kadar kısa ömürlü olacağı bir yıl dilerim..."


Serhan Arıkan ( Şair, Yazar): "Eşsiz bir yıl daha geçirmek için bir dilek daha tutun! Oldukça etkileyici ve muhteşem bir dilek... İçinde en değerlilerimiz de olsun. Bizimle birlikte mutlu olmasını istediğimiz o güzel insanlar da... Artık Mutlu Ve musmutlu olmaya alışmanızı diliyorum ben. İnsan konduğu kaba uyan bir tas su gibidir. Bu enerjik duyguya alışmanızı diliyorum o halde. Mutluluk, dışarıda kar, soğuk, ayaz ve tipi baş gösteriyorken; sımsıcak şömine başında olman gibi... Fokur fokur demlenen mis gibi çay, pişen kestane kokusu, sofranda bolluk ve bereket misali bir tas çorba, yanında sevdiklerin ve ailen ya da ailem dediklerinle olman dileğiyle... İşte! Cennet sana bu kadar yakın olsun. Çünkü orada mutluluktan başka bir şey olmayacak! Dilerim bu Yılbaşında tüm dilekleriniz mucizevi bir şekilde gerçekleşmiş olsun! Nice mutlu ve şahane yıllar diliyorum! "


Abdullah Küçük (Kimya Mühendisi, Yazar):  "2020 yılının ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı atlatacağı bir yıl olması ve dünyaya da barış getirmesini diler, insanlarımıza sağlık, mutluluk, başarı ve bol kazanç getirmesini temenni ederim... Edebiyatla dolu nice yıllara... " 


Alper Yüceer (Yazar): "Yeni yılın ülkemizde ve dünyada yoksulluğun azaldığı, sevginin egemen olduğu, insanların daha çok birbirine yardım ettiği ve bu çerçevede, insanlığın iyicil değerlerinin yeniden kuvvetle hatırlandığı bir zaman dilimi olmasını temenni ederim."


Tülin Baturu Ocak ( Yazar ): "Barış, huzur, sağlık, hiçliklerin, görmezliklerin olmadığı musmutlu nice yıllar olsun, saygılar, sevgiler..."


Uluç Özüyener (Yazar):  "Öncelikle 2020 yılından beklentim herkese sağlık ve mutluluk getirmesi. Yeni yılda daha hoşgörülü, yaratıcı ve paylaşımcı olalım; birlikte hayatın tadına varabilelim."


Bora Terzibaşoğlu (Danışman, Turizmci, Yazar): "Tüm Sosyal Edebiyat okurlarına sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir sene dilerim. İnsanın ufkunu ve hayallerini genişleten en önemli araç kitaba sadık kalmanız, Türk Edebiyatına sahip çıkmanızı temenni ederim. En derin saygı ve sevgilerimle iyi seneler..." 


Ebubekir Uğur (Sosyolog, Yazar): "yeni yılda daha çok okuyan daha fazla düşünen ve daha özverili, iyilik sever, paylaşımcı bir dünya diliyorum. çocukların daha fazla üzülmediği, annelerin ağlamadığı babaların evine ekmeksiz gitmediği, elimizi attığımız her yerde iyi insanların olduğu, hayvanların neşe ile yaşayabildiği bir yıl yaşamak dileğiyle... Hoş geldin 2020 ."


Fatih Mehmet Ünlü (Eğitimci, Yazar): "Yeni yıl, okumanın, insanı, hayvanı ve doğayı sevmenin yılı olsun. Yeni yıl, uyananların yılı olsun. Uyananların uyuyanları uyandırabildiği bir yıl olsun. Yeni yıl, canlı eriten fanatizmden, fiziksel ve zihinsel terörden uzak bir yıl olsun. Yeni yıl, evrensel  tekâmülün yeni basamağı olsun. 2020 herkese aydınlık, barış ve huzur getirsin."


Mesut Güler (Yayıncı, yazar): "2020'nin tüm insanlar ama özellikle çocuklar için daha temiz bir çevrenin, daha sağlıklı bir havanın, daha yaşanabilir bir dünyanın ilk adımı olmasını dilerim. Kendi adıma ise çocuklarımız için hem severek okuyacakları hem de pek çok kültürel, tarihsel değerimizi içselleştirecekleri eserler vermeye devam etmek için verimli bir yıl olmasını dilerim."  


Filiz Erman Immich ( Ka-Der Kurucusu, UKKSA Yönetim Kurulu Üyesi, Yazar):  "Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi, savaşların, acıların, felaketlerin geçip giden yılla birlikte geride kalması en büyük dileğim. 2019 yılının bu son günlerinde, geçmiş yılların muhasebesini yaparken yaşamdan ne bekliyorum, yaşam bana ne verdi demek yerine, 'ben yaşama ne katıyorum?' sorusuna geçmenin tam vakti olduğunu düşünüyorum. Dünyamızın; yeni bir kurgusal döngüye başladığı 2020  yılı, her şeye rağmen, umutlarımızın, yaşama sevincimizin bol olduğu, herkese dilediği güzellikleri getiren bir yıl olsun. 'Geçen yılın sözleri geçen yılın diline ait; ve gelecek yıl ki sözcükler başka bir ses bekliyor. Ve son vermek yeni bir başlangıç    yapmaktır.' T.s Eliot  

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube