Dostluk Ormanı 3. Bölüm"Eğer bu soruna çözüm bulamazsak Kara Çitler Muhabbet Ormanı ve Dostluk Ormanı birbirine girecek," demiş Piter. "Yalnızca Tomurcuk değil, hepimiz zarar göreceğiz."

Biçare oturan Tomurcuk bakışlarını yere indirmiş. Çok küçük yaşta ailesini kaybeden Tomurcuk'un Dostluk Ormanı dışında yakını yokmuş.


Tomurcuk kendisini yalnız hissetmesin diye Pan, Tomurcuk'un yanına gitmiş. Bakışları yere düşen ve biçare oturan Tomurcuk'un sırtına dokunan Pan konuşmuş. "Ben senin yanındayım dostum. Kendini yalnız hissetme."


Pan'ın umut dolu sesini duyan Tomurcuk bakışlarını yerden kaldırıp biçare oturmaktan vazgeçmiş. Pan ve Tomurcuk arasında geçen muhabbetten dolayı Piter bağırmış. "Aranızda konuşmayın!"


Piter'ın kızgın sesine karşı Pan ve Tomurcuk sessizliğe sarılmış.


"O zaman herkes köşesine çekilsin ve düşünsün arkadaşlar. Bugün hep beraber bir şey yapmak için toplandık ama görüyorum ki muhabbet etmeden duramıyorsunuz!" Piter'ın sesi Kara Çitler Muhabbet Ormanı'na kadar ulaşmış. Köşe bucak gezen sesi tüm orman halkı duymuş. O gece hayvanlar sessizliğe kucak açarak evlerine gitmişler.

Ertesi günün sabahında uyanan Pan, yürüyüş yapmak için dışarıya çıkmış. Dostluk Ormanı'nın çıkışına doğru yaklaşan Pan çimlerin ve ağaçların kuruduğunu görmüş. Çok korkutucu ve bir o kadar da üzücü bir durum yaşanmış. Pan hızla sıçrayarak evine dönmüş ve babasına orman girişinde gördüklerini anlatmış.

O sabah aynı şey Kara Çitler Muhabbet Ormanı'nda da yaşanmış.  Kara Çitler Muhabbet Ormanı'nda yaşananlar Dostluk Ormanı'na ulaşmış kısa sürede. Bu olayı duyan orman halkı dayanışma ve birlik için onların yanına bir arkadaşlarını göndermişler. Bu kişi Zeze'ymiş.

Zeze, Kara Çitler Muhabbet Ormanı'na gidince aynı şeyleri yaşadıklarından siyah gözlü, kahverengi kürklü ve Kabasakal  isimli aslana bahsetmiş. Kara Çitler Muhabbet Ormanı'nın güçlü hayvanlarından olan Kabasakal'ın yanına yaklaşan Zeze, "Bu gece iki orman halkı toplanıp toplantı yapalım," demiş. Kabasakal teklifi cazip bulduğu için kabul etmiş. Zeze Kara Çitler Muhabbet Ormanı'ndan ayrılırken Kabasakal yakın dostu Pıtırcık'a orman halkına haber vermesi için söylemiş. Pıtırcık'ın kahverengi kürkünün ortasında kalan yuvarlak şekil krem rengindeymiş. Pıtırcık doğduğu zaman omanın en güzel sincabı olduğunu söylemişler.

O gece ay ve yıldızlar yerini gökyüzünde alırken iki orman halkı bir araya gelmiş. Tomurcuk'a saldıran köpekler ilk defa zarar verecek bir davranışta bulunmamışlar.  "Evet arkadaşlar, " demiş Kabasakal. "Kuraklığa bir çözüm bulmamız gerekiyor."Editör: Ayşegül Demir Alhan


© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube