BURCUNUZA GÖRE KİTAP TAVSİYELERİ

En son güncellendiği tarih: May 9


Arife Güven // Editör: Kemal Albayrak


KOC BURCU:

Sevgili okurlar, sürükleyici kitaplara olan ilginizi baz alarak yine polisiye-gerilim türündeki John Verdon’dan Gözlerini Sımsıkı Kapat kitabı tavsiyemdir. İpuçlarını birleştirebilmeniz dileğiyle keyifli okumalar.


BOĞA BURCU:

Boğa burcu okurlarımız için bu ay seçtiğim kitap Paulo Coello’dan Simyacı’dır. Riskleri sevmediğinizi biliyorum, o yüzden daha popülaritesi yüksek kitapları tercih etmeliler diye düşünüyorum. Umarım keyifle okursunuz.


İKİZLER BURCU:

Sevgili İkizler, bu ay tavsiye edeceğim kitap, ilk sayımızda tavsiyede bulunduğum George Orwell’in Hayvan Çiftliği kitabının devam niteliğinde yazılmış olan Hayvan Çiftliğine Dönüş kitabıdır. Burton A. Abrams’ın kaleme aldığı kitap masalsı bir anlatıma sahip. Sıkılmadan okuyacağınıza eminim.


YENGEÇ BURCU:

Düşünen ve düşündüklerini kendi süzgecinden geçirerek özgün fikirler üreten Yengeç Burcu okurlarına bu ay Orhan Pamuk’tan Benim Adım Kırmızı kitabını tavsiye ediyorum. Genel itibariyle, anlayışlı ve objektif olabilenlerin okuyabileceği bir kitaptır diye düşünüyorum. Keyifli okumalar.


ASLAN BURCU:

Merakınıza ve inceleme yönünüze hitap eden bir kitap, İki Dirhem Bir Çekirdek. İskender Pala günlük hayatımızda kullandığımız deyimlerin hikâyelerini anlatan genel kültür açısından da bize çok fayda sağlayacak bir kitaba imza atmış. Keyifli okumalar.


BAŞAK BURCU:

Titiz başaklara titizlikle seçtiğim harika bir kitap. John Steinbeck-Sardalya Sokağı. Yazar zaten tartışmaya açık değil, kitapsa hiç değil. Keyifli okumalar.


TERAZİ BURCU:

Sevgili Teraziler bu ay size tavsiyem Harpeer Lee’nin muhteşem eseri Bülbülü Öldürmek. Adaletli olmak Terazi Burcu’nun en belirgin özelliğidir. Kıtapta bahsedilen adalet sizin özelliklerinize uyum sağlıyor mu? Sanmıyorum. Keyifle okuyacağınızdan eminim.


AKREP BURCU:

Mücadeleci ruhunuza hitap eden muhteşem bir eser. Jonathan Livington-Martı. Her zaman sınırları zorlayacağınızı biliyorum. Sınırsız bir kitapla keyifli okumalar.


YAY BURCU:

Öğrenmeye açık en belirgin burç olmasının yanında felsefeyi en çok seven burctur Yay. Ahmet Ümit Bab-ı Esrar ile yeni yolculuklara açılın derim. Keyifli okumalar.


OĞLAK BURCU:

Çalışkan oğlaklara bu ay bir klasik tavsiye edeceğim. Gorigory Petrov-Beyaz Zambaklar Ülkesi. Beğeneceğinizden şüphem yok. Keyifli okumalar.


KOVA BURCU:

Öğretmek için öğreniyorsunuz, öyleyse bol bol öğrenin. Maksim Gorki-Ana size çok şey katacak eminim.


BALIK BURCU:

Balıklar üzgünüm sizi bu ay da ağlatacağım ama ağlayacaksak dünyadaki masum yavrular için ağlayalım zaten. Tezer Özlü’nün Çocukluğun Soğuk Gecelerinde anlatılan çocuktan milyonlarca var.

Keyifli değil, ders alarak okumanız dileğiyle...

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube