BURÇLARA GÖRE KİTAP TAVSİYESİ

En son güncellendiği tarih: May 6


Merhaba sosyaledebiyat.com okurları. Bu ay da ince eleyip sık dokuyarak hazırladığım kitap listesini beğenilerinize sunmaya hazırım. Hepinize keyifli okumalar diliyorum.


KOÇ BURCU: Polisiye tarzında yazılmış şahane bir kitap New York Üçlemesi. Paul Auster’in yazdığı Cam Kent, Hayaletler ve Kilitli Oda isimleriyle yayımlanmış üç ayrı kitaptır. Aynı temanın etrafına örülmüş üç farklı hikaye. Bilinmezliğin içinde dolaşırken kendini bulmak. Maceranın psikolojik açısını da göz ardı etmeden okumak gerekir. Bulmacanın eksik parçası kim? Keyifli okumalar diliyorum.


BOĞA BURCU: Okuduktan sonra farkına varacağımız, varmamız gereken çok şeyler olduğunu anlayacağımız bir kitap, Hasan Ali Toptaş’ın yazdığı Kuşlar Yasına Gider kitabı bu ayki tavsiyemdir. Baba ile oğulun sevgi ve saygıyla örülmüş sıcacık hikayesi. Beğeneceğinizden eminim.


İKİZLER BURCU: ”Yeryüzünde yaşadığın her mutlu an kederle ödenmek zorundadır.” Kjersti Skomsuold’un kaleme aldığı ''Hızlandıkça Azalıyorum'' kitabı; karakterin, yaşlılık, yalnızlık, ölümle ilgili duygu ve düşüncelerini aktaran şiirsel ve dokunaklı bir roman. Keyifli okumalar diliyorum.


YENGEÇ BURCU: ”Hayat içinde bir bocalama evresi geçiren kişiler genelde seçim yaparken tutarsız duygularının mahkûmu olurlar ve toplum içinde, geçmişle geleceğin arasında, çelişkili bir yaşam sürerler. Zayıf kişilikleri kesin ve net olmalarını engeller. Söylenen ve yazılan kurallarla, yaşanan kurallar birbirini desteklemez ve tutmaz. Tıpkı bir oyun için yazılmış olan bir senaryoyu uygulamaya çalışan figüran gibidirler.” Erkan Özyaşar’dan ''Kayıp''. Seveceğinize eminim.


ASLAN BURCU: Afife Jale'yi en güzel Osman Balcıgil anlatabilirdi zaten, dedim ve gözyaşları içinde bitirdim kitabı. Nefesi tutku olan kadın, derler onun için, az bile demişler. Tavsiyemdir...


BAŞAK BURCU: ”Eğer seni tanımadan buradan gitseydim bu şehri unutmak daha kolay olurdu. İçinde seninde yaşadığın bir yeri bundan sonra kolay unutamam.” Bir aşk hikâyesinin yanı sıra bir şehrin de öyküsünü anlatan bir roman. ''İstanbul Sende Kalsın'' İlhan Eksen’in yazdığı eseri beğenmeniz dileğiyle.


TERAZİ BURCU: ”Geçmişi öğrenmeden bugüne ulaşmanın mümkün olmadığını bu kez ‘Ateşe Dönen Dünya’nın' içinden geçerek anlıyoruz.” yazıyordu tanıtım bülteninde. Sarıkamış şehitlerimizin anlatıldığı Prof.Dr.Bingör Sönmez ve Reyhan Yıldız’ın yazdığı, belgesel tadında bir kitap.


AKREP BURCU: Ayin amacıyla işlenen cinayetlerin sırlarına ortak olacaksınız. Gerilim, korku türünde yazılmış, çok iyi bir kurguya sahip olan kitap sizi de hikâyenin içine çekecektir eminim. Michael White’nin yazdığı Ekinoks bu ay Akrep Burcu kitap severlere tavsiyemdir. Keyifli okumalar.


YAY BURCU: ”Tess Gerritsen, zihninin karanlık kuytularında gezinen tüyler ürpertici ve kafa karıştıran cinayet kurgularını, ''Günahkâr'' adlı romanında ustaca kaleme almış. Dünya döndükçe son bulamayacak olan iyi ve kötü arasındaki savaşı, ustaca şekillendirdiği karakterleriyle sahneye koyan Gerritsen korkuyu, son derece başarılı bir gerilim romanı olan Günahkâr ile okuyucuların kalbine salıyor.” Beğenerek okuyacağınıza eminim. Keyifli okumalar.


OĞLAK BURCU: Bir yandan çok sevdiği arabasının ortadan kaybolması, diğer yandan hafıza kaybı... Çift kişilik problemi yaşayan Cemal’in hiķâyesinin anlatıldığı ''Hatırla'' kitabı, Uğur Gerçek imzası taşıyor. Bu hastalığın pençesinde yaşananları heyecanla okuyacaksınız eminim.


KOVA BURCU:İşlemediği bir suç yüzünden müebbet kürek cezasına çarptırılan bir insan ve özgürlük için verilen amansız bir mücadele. Henri Charriére’nin otobiyografisini yazdığı ve bir çok ödül aldığı ''Kelebek'' kitabı, azmin zaferidir. Keyifli okumalar diliyorum.


BALIK BURCU: ”Yaptığımız bir kötülük, kaç insanın hayatını mahveder?” Cümlesiyle başlıyor tanıtım bülteni. Bir ailenin sırlarını yok saydıkları bir torun açığa çıkarıyor. Cathy Gohlke’nin yazdığı ''Gözyaşlarının Kalesi'' kitabı tavsiyemdir. Duygu yüklü bu romanı beğenerek okuyacaksınız.


Editör: Burçin Kahraman

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube