BİLMEDEN REKORA DAHİL OLDUK!!!

En son güncellendiği tarih: May 6Cumartesi akşamı ne izleyelim diye bakarken tesadüfen önümüze Murder Mystery çıktı. Eşimin tarzı olmamasına rağmen fragmanı beğendiği için seyredelim dedi ve izledik. Yeni film olduğu için ben de yorumunu yazayım, diğer izleyeceklere katkım olsun diye düşündüm… Film künyesi için araştırma yaparken bir de ne göreyim!!! Film rekor kırmış, biz de bilmeden bu rekora dahil olduk.


Adam Sandler ve Jennifer Aniston’ın baş rollerde yer aldığı film, yayına girdiği ilk üç günde 30 milyon 869 bin 863 hesap tarafından seyredilerek Netflix’te şimdiye kadarki en yüksek hafta sonu açılış rakamını elde etti. Bu rakamın 13 milyon 374 bin 914’ü ABD ve Kanada’dan, 17 milyon 494 bin 949’u ise dünya çapında Netflix seyircilerinden. Netflix'in ilk hafta itibariyle en çok kullanıcıya erişen filmi, 52 milyon kişiyle Triple Frontier. Triple Frontier'ın hemen ardından 45 milyon kullanıcı ile Bird Box geliyor. Kyle Newacheck'in yönettiği Murder Mystery'nin 7.günün sonunda bu rakamları aşıp aşamayacağı merak ediliyor. Şaşırdık mı? Elbette hayır, kim Adam Sandler’ın oynadığı bir komediyi kaçırmak ister ki? Diye düşünülse de Adam Sandler, sinema dünyasının şahsına münhasır oyuncularından biri. Aktörün bazı filmleri ciddi gişe hasılatı elde etseler de; pek çoğu gişede çakıldı. Gişede çakılan eserlerin pek çoğu, eleştirmenlerin gazabıyla da karşılaştı. Tüm bunlara ek olarak Adam Sandler, "en başarısız" aktörlerin belirlendiği "Raspberry Ödüllerine" 11 kez aday gösterilip, üç kez bu unvana layık (!) görüldü. Murder Mystery filmini de Jenifer Aniston ve diğer oyuncular sürüklüyor (bence ).


FİLMİN KÜNYESİ

Yayın tarihi: 14 Haziran 2019 (ABD)

Yönetmenler: Kyle Newacheck, Anne Fletcher

Yapım şirketi: Happy Madison

Film müziğinin bestecisi: Rupert Gregson-Williams

Yapımcılar: Adam Sandler, James Vanderbilt, Allen Covert, James D. Stern, Tripp Vinson

Türü: Dram/Gizem/ Komedi

Süresi: 1 saat 37 dakika


Film beyaz perdede gösterilseydi açılış haftasında 120 milyon dolarlık hasılat elde edecekti. Bir polisiye komedi olan Murder Mystery, uzun zamandır bekledikleri Avrupa gezisine çıkan New York’lu polis ve kuaför karısının, bir milyarderin yatında işlenen şaşırtıcı bir cinayeti çözmek için çabalamasını konu ediniyor.


Audrey (Jennifer Aniston) ve Nick (Adam Sandler) 15. evlilik yıl dönümlerini kutlamaya hazırlanmaktadır. Audrey, Nick'in düğün günlerinde verdiği Avrupa gezisi sözü gerçekleşmediği için üzgündür. Audrey, sözünü verdiği Avrupa gezisini gerçekleştirmediği için Nick'le yüzleşir. Nick yalan söyler ve aslında geziyi planladığını ve onu sürpriz yapmak istediğini açıklar. Uçuş sırasında, Audrey birinci sınıf barın etrafında dolaşırken Charles Cavendish ismindeki zengin bir adamla tanışır. Charles, çifti yatına davet eder. İlk başta Nick kararsızdır, ama sonradan kabul eder. Yatta sahte eli olan bir adam var. Bu da, Adam Sandler'ın Happy Gilmore filmine bir gönderme.


Avrupa’da dost canlısı bir milyarderin yatındaki özel bir partiye davet edilen çift; yaşlı milyarderin öldürülmesiyle bir muammanın içine düşerler. Çünkü çift cinayetin baş şüphelisi konumuna düşer! Murder Mystery, polis ve eşinin, kendilerini bu işten kurtarmak için vakit kaybetmeden cinayeti kimin işlediğini bulma çabasını oldukça akıcı ve eğlenceli bir dille ekrana taşıyor. Arka planda İspanya, Fansa, Monaco manzaraları görsel şenlik sunuyor. Filmde her şeyden biraz var; aşk tazelemesi, dram, cinayet, komedi, aksiyon; özellikle araba yarışı ve takip sahneleri aksiyon sevenleri unutmamış. Bazen tempo düşse de, bazı sahneler eski filmleri hatırlatsa da; özellikle cinayet sahneleri, her şüphelinin bir sonraki ölümü Agatha Christie romanları / filmlerini hatırlatıyor. İzlemekle bir şey kaybetmezsiniz. Hatta bu filmin yoğun bir günün ardından zihninizi yormayacağı, adeta zihninizi boşaltıp sizi eğlendireceği kesin. Keyifli seyirler.


Editör: Ayşegül Demir Alhan

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube