Armageddon Kızıl Karanlık - Ali ÇiğdemGeri döndüğünde artık yeryüzü neredeyse sona varmak üzereydi. Azazil’in kızı Hedra ve sevgilisi Ebyaz, yeryüzünün kızıl bir karanlığa bürünmesiyle şeytanî bir sevinç yaşıyorlardı. Binlerce yıldır süren bir öç alma duygusu öyle kızışmıştı ki iblislerin içinde, kişioğlunun sonunu getirmek için inanılmaz bir tasarı yapmışlardı. Ve işin kötüsü çoktan işe yaramış gözüküyor.


Saldırı bir anda gelmiş ve kişilerin cinnet geçirerek insan kıyımına başlamasıyla alt üst olmuştu her şey. Etkilenen herkes eş, dost, aile demeden hepsini acımasız bir biçimde öldürüyordu. Çok az kişi son anda ıssız yerlere doğru kaçabilmişti. Ve bu büyük kıyıma karşı durabilecek yalnızca bir avuç kişi vardı. Ancak ellerindeki güç şeytana kafa tutabilecek türdendi. Işığın karanlıkla savaşı yeryüzünü fazlasıyla hırpalayacak, sarsacak ve tüketecekti. İnanılmaz metafizik olayların ve bilim kurgunun baskın olduğu kurguda betler nasıl dönüyor anlamıyorsunuz.


O karmaşanın içerisinde bir anne ve iki kızının yaşama tutunma savaşı bir yandan, Cin Mehmet ve Mehmet Fatih’in yeryüzünü iblisin ordusuna karşı savunması bir yandan, 3. Dünya Savaşı’nın son teknoloji Demon's Warrior'larla yıkımı hızlandırması bir yandan derken yukarıdan ve yeraltından gelen iblisler de büyük bir hızla Ademoğlunun sonunu getirmeye başladı. Batı, üstünlük kurma düşlerini gözü açıkken görürken, hiç ummadığı yerden kendi kazdığı kuyuya mı düşecekti? Gayb ordusu şeytana karşı nasıl savaşacaktı?

İnanılmaz bir savaş ortamı, kıyım anlatıları, doğaüstü güçler, cinler, şeytanlar, insanlar. Soluksuz bir kovalamaca, düşmeyen bir hız, gittikçe artan bir gerilim, korku, derinlik, umutsuzluk, karanlık, ışık, kıyım, yıkım, kan ve gözyaşı. Hepsi ve daha fazlası. Her ne arıyorsanız hepsi bu betikte. Elimden yine bırakamadım çünkü hep bir sonraki satırı merak ettim. Kıyamet gibi demiyorum, kıyamet gününü okuyormuşçasına bir kurgu. Kızıl Karanlık; sizi de yakacak, boğacak ve yazılanları düşlemeyi bile göze aldırmayacak. Bu savaştan çıkmanın tek yolu olarak hızla satırları bitirmekten başka çare bırakmıyor size.

İlk olarak Armageddon – Şeytanın İntikamı ile okurların gönlüne taht kuran yerli korku – gerilim yazarımız Ali Çiğdem’in, serinin ikincisi Armageddon - Kızıl Karanlık’taki oluşturduğu evren, öncekinden bile daha korkunç, daha devinimli, daha sürükleyici. Bu türde ülkemizde başı çeken yazar, kaleminin gücünü bir kez daha gösteriyor okurlara ve kendine özgü bir okur topluluğu oluşturuyor. Beyaz Fil Yayınları’nın en güçlü yayınlarından olan Armageddon serisini kaçırmayın.


Betikle ve esen kalın.


© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube