En son güncellendiği tarih: Nis 17Benim yerime de sev, bekletme hayatı. Bu kadarına razıysan yaşa gitsin, kaç kişiyiz savunan sevdayı?


Ben bir daha kaybedemem seni adam, benim seni hayatımdan çıkarışımın yasının beşinci yılı doluyor bu gece, hayatımdan kendi isteğiyle çıkışının yasına hangi takvim yaprağı yeterli gelecek? Kokunu bir kere alabilmek, belki birkaç defa sarılabilmek için hiç bilmediğim bir takvimin hiç bilmediğim bir yaprağında kaybolmayı göze alamam.


Affet beni,

Ötesi gelmez elimden.

Gururumdan değil sana yazmayışım, ellerimi tenine süremeyişimin sebebi başka. Bilirsin sen, sevdamdan büyük korkularım var benim. Karanlıkta kalamam bilirsin, çünkü bilirim kimse açmaz ışığı. Kendim el yordamıyla bulmak zorundayımdır, ondandır ki istemem kapanmasını. Kilitli kalmaktan korkarım bilirsin, çünkü bilirim kimse açmaz kapıyı. Ve en çok da senden korkarım, bilirsin...


Affet beni,

Ötesi gelmez elimden.

Çok gözyaşı döktüm ardından, çok gecem sabahı görmeden zifiriye boğuldu. Hiçbiri gözüme gelmez, sabahımı sana ulaştırdığından... Aksini düşünmesin yüreğin, korkumun sebebi üzüleceğimi bildiğimden değil, üzüleceğinden gittiğimden. Ama diyorum ya, bir hıçkırık süresince dursa, dönmese, ne yapardım o sürede? Ellerim, ellerimi koyardım göğsüne... Ağlardım biraz, belki çokça... Hayır kaldırma elini, gözyaşlarımı silmek yasak sana. Annesini emmeyi bırakan bir çocuğa bunu hatırlatmaktan başka hiçbir şey değil bu. Usulca dursun ellerin. Sana kendimden sadece ıslak bir gömlek bırakırdım.


Gözyaşlarımla ıslanmış, senelerimi, ümitlerimi emmiş bir gömlek. Ama gene kıyamazdım sana, gözyaşının lekesi çıkar, ümitleriminse kimse görmezken lekesi mi? Islaklığı da gider zaten birkaç sigara nefesinde. Özür dilerim, ciğerlerine zarar vermeye devam ettiğim için özür dilerim.


Affet beni,

Ötesi gelmez elimden.

Hayır son kez öpmezdim seni. Çünkü seni son kez öpeceğimi bilmek, hayır son kez nefes alacağımı bilerek nefes alamazdım. Alırsam biter, basit bir denklem bu. Çözmek için dahi olmaya gerek yok, yaralı olmak yeterli.

Affet beni, yaran yerinde çok değerli.


Yazan: Dilara Öztekin

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube