AŞK, TUTKU, HORMON, ALDATMA

En son güncellendiği tarih: Nis 17
Aşk, tutku, hormon, aldatma... Sıralamayı değiştirip baş harflerini yan yana yazarsak “HATA” oluyor. Acaba burada bir sır mı var dersiniz? Gerçekten her şey bir hata olabilir mi? İçimizdeki bir hata üstelik.


H-ormon

A-şk

T-utku

A-ldatma


İçimizdeki tepkimelerin sıralaması böyle mi dersiniz?


İki ayaklı düşünen canlıların kimi süre en büyük korkusu kimi süre en büyük tutkusu olan aşk nedir, nasıl olur, acısı nasıl çıkar? Bunun bir formülü var olsa, herkes istediği kişiyi kendine aşık edebilse, yine de seven sevdiğine kavuşamayabilirdi çünkü iki kişi bir kişiyi sevdiğinde kimin formülü güçlüyse onu seçecek ve diğeri de aşk acısı çekecekti. Kaçınılmaz yazgı. Olsun. Artık aşk acısına son verildiğini öğrenmek üzeresiniz.


Oldukça ilgi çekici bir konu ve tümüyle kimyasal olayların bize yaşattığı duyguları kaleme almış değerli Oytun Erbaş. İlişkilerde kadın ve erkeğin tutumunu etkileyen de hormonlar, bağlılık veren de aldattıran da. Tümü içimizdeki tepkimeler sonucu ortaya çıkıyor. Ancak söylemesi kolay tepkimesi güç ve karışık. Peki biz bu tepkimeleri bildikten sonra da âşık olduğumuzda ne olur? “Sen yalnızca içimdeki bir tepkimesin” deyip aşkı söndürebilir miyiz? Sanmıyorum. Her durumda yine de yaşamak istenir. Ama yine de işin iç yüzünü bilip önleminizi almak yararlı olabilir.


Erkek ve kadın arasındaki aşkın inceliklerini de öğreneceksiniz. Saplantılı olan, takıntısı olan, boş veren, koy veren. Ben çok yararlı buldum bu yapıtı. İlişkide olun olmayın, evli olun olmayın mutlaka okuyun. Çünkü bu bilgiler ilişkinizi temellendiren ana girdiler. Çıktıları nasıl yöneteceğinizi bilmeniz ve kendinizi yitirmemeniz için önemli bilgiler. Çocukken başlayan ancak ileride de değiştirilebilen bazı edinimleri öğrendiğinizde şaşıracaksınız. Oytun Hoca ile karşılıklı soru-yanıt biçiminde ilerleyen betik (kitap), başucu olacak nitelikte. Bana da raftan alırken birkaç betini (sayfasını) okumam yetti.


Başlıca içerisinde şu konular var;


-Aşk beyinde nasıl oluşur?

-Kime, neden âşık oluruz?

-Ten uyumu var mı?

-Çekicilik nerede gizli?

-Aşk acısı biter mi?

-Mutlu evliliğin sırrı var mı?

-Kötü giden ilişki nasıl düzeltilir?

-Profesyonel çapkınlık olanaklı mı?

-Bir kişi eş sürede kaç kişiye âşık olabilir?

-İlk görüşte aşk var mı? (Var dediğinizi duyar gibiyim ancak öyle olmayabilir.)

Ve dahası. Elinize alıp bir açacaksınız, bir de arka kapağa ulaşınca kapatacaksınız. Öylesi merak uyandıran bir içerik.


Betikle ve esen kalın.


Editör: Kemal Albayrak


© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube