ÖFKE ODASI

En son güncellendiği tarih: May 9


Alışılmışın ötesinde bir terapi: Çinlilerden öfke odası...

Öfkelendiğimiz zaman adrenalin hormonu 3 kat daha fazla hormon salgılamaktadır. Bundan dolayı uzmanlar tarafından sinirlendiğimiz zaman sakinleşmemiz için oturup su içmemiz öneriliyor. Stresli bir gün yaşıyorsunuz, hiçbir şey yolunda gitmiyor.


Çevrenizdekileri kırıyorsunuz veya kendinize zarar veriyorsunuz. Eminim ki sizde benim gibi bu aşamadan sonra pişman oluyorsunuzdur. Çinliler bu duruma el atarak 4 ay önce "Smash" adlı odayı kurdu. Oda günlük hayatın yarattığı stresi yok etmek için tasarlandı. Çekiçlerin ve sopaların konuştuğu bu mekân şimdiden çok ilgi gördü. Odayı her ay yaklaşık 600 kişi ziyaret ediyor. 30 dakikalık kullanmanın fiyatı ise 23 dolar. Oda da telefon, cam şişeler, hoparlör, saat, televizyon gibi eşyalar ve daha da fazlası mevcut.


Daha önce de Japonların ‘’İntihar Ormanı’’ adlı yazıyı yazmıştım.

İntihar etmek isteyen Japonlar bu ormana giderek yaşam ile ölümü düşünüyorlardı. Çinliler ve Japonların çok asil ve bilinçli toplum olduklarını düşünüyorum. Kişinin çevresine ve kendine zarar vermeden negatif enerjisini istediği kadar vurup kırıp parçalaması için bence çok yararlı bir terapi.

Örneğin hiç oynanmamasına rağmen, dünyada en çok beyzbol sopası satılan ülke neden Türkiye, bir düşünün bakalım.


Editör: Kemal Albayrak

© 2018 Sosyaledebiyat.com

  • SE Facebook
  • SE Twitter
  • SE Instagram
  • SE - Youtube